miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Grupa Teatralna Bercik z Łącka zdobyła trzecie miejsce na Posiadach Teatralnych

0 79

W Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce miały miejsce Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich czyli Posiady Teatralne. Szósta edycja odbyła się od 9 do 11 marca, a uczestniczyło w niej aż siedemnaście grup.

Czytaj również: „Gdzie Ci Mężczyźni” w Centrum Sądeckiego Seniora [ZDJĘCIA]

Aktorzy Grupy Teatralnej Bercik z Łącka reprezentowali powiat nowosądecki na Posiadach Teatralnych w Jabłonce. Zaprezentowali oni „Dziady cz. II” Adama Mickiewicza, a przedstawienie zostało wysoko ocenione przez jury. Otrzymali zaszczytne trzecie miejsce.

Wśród strojów, w których artyści z Łącka wystąpili na scenie najstarsze okazały się gurmany, ponieważ mają one ponad sto lat. Spektakl był unowocześniony, a scenariusz został rozbudowany przez: Bernadettę Wąchałę-Gawełek, Szymona Chlipałę i Marcina Wnęka.

W skład jury weszli: dr Inka Dowlasz – reżyser, dr hab. Edward Wojtaszek – reżyser, Andrzej Róg – aktor i Benedykt Kafel – etnograf. Przedstawienia były oceniane w dwóch kategoriach, a mianowicie: sztuki gwarowe i adaptacja klasyki dramaturgicznej do realiów lokalnych oraz inscenizacja tekstów literackich (dowolna forma prezentacji scenicznej).

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: UG Łącko

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź