miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Irlandzkie i szkockie melodie w MOK [Koncert]

0 163

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Sheeban Celtic Band. Utwory, grane przez zespół oparte są o najpiękniejsze irlandzkie i szkockie melodie, w które wplatane są gdzieniegdzie cytaty znane z muzyki filmowej. Zespół inspiruje się głównie muzyką celtycką, ale w wielu utworach wyraźnie daje się wyczuć rockowy klimat i zacięcie gitarowe. Zespół tworzą dwie urocze dziewczyny i trzech równie uroczych łobuzów. Sheeban wykorzystuje tradycyjnie folkowe instrumenty: skrzypce, bodhran, gitary, szkockie dudy, flet, bouzuki, z rytmicznym wsparciem gitary basowej i instrumentów perkusyjnych.

 

Czytaj również: Już 70 sportowców zgłoszonych w walce o tytuł Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2020 r.

 

W skład zespołu wchodzą: 
Agnieszka Plewińska – skrzypce
Kinga Ostrowska-Magoń – flet poprzeczny
Gosia Gogól-Górecka – whistle, flet poprzeczny, wokal
Błażej Zadwórny – bodhran, cajon, dudy, stompbox
Michał Chruślicki – gitara akustyczna
Wojtek Perek – gitara basowa, wokal

SHEEBAN CELTIC BAND – „BANSHEE”

Pierwsza płyta, a na niej dwie piękności – Sheeban i Banshee.
Kim jest tytułowa „Banshee”?
W nowoirlandzkim oznacza „kobieta z kurhanu” i jest to galijskie określenie zjawy w kobiecej postaci (“nieziemskiej kobiety”), które odwołuje się do celtyckiego ducha zmarłych, a jej smutny lament najczęściej zwiastował śmierć w rodzinie. W Szkocji określano ją z kolei jako “płaczka” (cointeach).
Płyta to zderzenie tych dwóch osobowości. Z jednej strony tradycyjna, irlandzka Banshee, ale naprzeciw jej wychodzi Sheeban – rudowłosa piękność, która jest zupełnym przeciwieństwem swojej przeciwniczki. Sheeban zwiastuje radość i szczęście. I taka właśnie jest ta płyta – pełna energicznych, radosnych aranżacji.

 

Więcej na temat koncertu znajdziesz [KLIK]

 

Fot., źródło: MOK Nowy Sącz

 

 

 

 

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź