miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

IV Festiwal Młodego Wina wielkim sukcesem! [ZDJĘCIA]

0 451

Wczoraj (29 listopada) w restauracji “Manufaktura Grill House” mieszczącej się przy ulicy Nadbrzeżnej 26 w Nowym Sączu, odbyła się cykliczna impreza pod hasłem Festiwal Młodego Wina. Wydarzenie zgromadziło tłumy koneserów szlachetnego trunku.

 

Czytaj również: Andrzejkowo-kulturalny zawrót głowy! Sprawdź weekendowe zestawienie imprez w naszym regionie! [ROZPISKA]

 

Goście delektując się lampkami win prezentowanych przez właścicieli okolicznych winnic, wcielili się w rolę jurorów, którzy w ramach demokratycznego głosowania dokonali wyboru najbardziej odpowiadającego im produktu.

 

 

Krzysztof Ruchała, właściciel oraz organizator festiwalu przywitał wszystkich zgromadzonych gości oraz przedstawicieli poszczególnych winnic, przybliżając im zasady głosowania na najlepszy trunek.

– Dziękuję państwu za tłumne przybycie. Tego rodzaju spotkania odbywają się co roku w ramach Sądeckiego Beaujoalis. Będziemy oceniać młode wina, z winnic małopolskich, czyli z naszego regionu – część z nich może jest Państwu znana. W dzisiejszym konkursie zaprezentuje się 6 winnic, a zgromadzeni goście dokonają wyboru trunku, który najbardziej przypadł im do gustu z podziałem na wina białe oraz czerwone. W tym roku wprowadzamy  nową kategorię – będziemy oceniać również prezencję poszczególnych winnic – powiedział Krzysztof Ruchała.

 

 

Degustacja, prezentacje produktów poszczególnych plantatorów oraz głosowanie na najsmaczniejsze zdaniem gości trunki, przebiegły w miłej atmosferze przy akompaniamencie muzyki odgrywanej na żywo.

 

 

Marcin Cięciwa

Fot.: Marcin Cięciwa

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź