miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jedno serce w szczytnym celu – One Heart Festival już wkrótce!

0 113

Kolejny weekend w Nowym Sączu wypełnią dwa dni muzyki. A to wszystko za sprawą One Heart Festival, podczas którego zbierane będą fundusze na zakup środków higienicznych dla Towarzystwa Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum. Ale to nie wszystko! Organizatorzy zadbali o atrakcje dla wszystkich – odbędą się koncerty, animacje dla dzieci, czy bieg charytatywny. To wszystko po to, by zjednoczyć Sądeczan w jeden organizm, działający w słusznym celu!

 

Czytaj również: SPOTLIGHT #2 – Galaktyczny rock w wykonaniu Pozytywki!

 

One Heart Festival to nowe wydarzenie w kulturalnym kalendarzu Nowego Sącza. Ludzie pełni pasji z Fundacji Garda zorganizowali festiwal pod nazwą, która nawiązuje do jego głównych idei: – One Heart Festival to symbol zjednoczenia się ludzi. To Festiwal, który zbiera Sądeczan w jedno serce, jeden organizm i jednoczy ich we wspólnym celu charytatywnym i zabawie. Chcemy pokazać, że siła jest w jedności – mówi w rozmowie z miastoNS.pl Daniel Gądek, pomysłodawca Festiwalu.

Tegoroczna pierwsza edycja One Heart Festival odbędzie się w weekend 22 i 23 września w Małopolskim Parku Rekreacji Przestrzennej. Nie licząc otwarcia, będzie to pierwsza impreza tego typu w nowo wyremontowanym obiekcie. Cały Park będzie tętnił życiem, gdyż organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji: dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

 

Festiwal otworzy „Bieg po uśmiech”, czyli rodzinny bieg o dystansie 750 metrów wokół terenu Małopolskiego Parku Rekreacji. Warto się zapisać, gdyż planowane jest pobicie rekordu w najdłuższym biegu rodzinnym! Opłata startowa wynosi 5 zł, a środki zostaną przekazane dla Sądeckiego Hospicjum.

Dzień pierwszy będzie miał charakter rockowy. Koncerty zagrają sądeckie zespoły takie jak: prężnie rozwijająca się Pozytywka oraz Zespół T.F.B. Oprócz tego swoją muzykę zaprezentują zespoły z Krakowa. Przez cały dzień odbywać się będą animacje dla dzieci warsztaty taneczne, jazda konna, czy pokazy sztuk walk.

W drugi dzień Festiwalu spotkamy się z kulturą hip-hopu. Do tego wprowadzi nas bitwa breakdance, w której będzie mógł wziąć udział każdy chętny i zainteresowany! Po południu w klimat rapu i reggae wprowadzą m.in. raperzy Maniek & Bartez oraz gwiazdy wieczoru BAS TAJPAN & BOB ONE.

W trakcie trwania Festiwalu wolontariusze będą zbierać pieniądze na Sądeckie Hospicjum. Pomóc będzie można także poprzez licytację sesji fotograficznej, obrazów sądeckich artystów, karnetów na paintball, czy wejściówek do JUMPMANII.

Chcemy, aby Festiwal rozwijał się roku na rok. Mamy nadzieję, że Sądeczanie pokochają naszą inicjatywę, dzięki czemu będziemy mogli organizować kolejne edycje. Zapraszam wszystkich mieszkańców Sądecczyzny do udziału w Festiwalu i pomocy w zbiórce na szczytny cel. Pamiętajmy, że w jedności jest siła – dodaje Daniel Gądek, przedstawiciel Fundacji Garda.

One Heart Festival wspierany jest przez wiele sądeckich firm takich jak: Dako, Wiśniowski, Norlys, ALU4U, JUMPMANIA, Ibis Styles, Piwniczanka, czy Scepter. Akcję swoim patronatem objęło również Miasto Nowy Sącz, MOSiR oraz Józef Kantor – Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji. Wsparcie okazały także drukarnie CC PRINT oraz STS.COM.

 

 

Klaudia Celusta

Fot.: Organizatorzy

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź