miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jesienne przejazdy pociągami retro do Muszyny, Krynicy, Biecza i Gorlic już w ten weekend!

0 446

Już w najbliższy weekend 26-27 września 2020 odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie z historią kolei w ramach Małopolskich Szlaków Turystyki Kolejowej – wspólnego projektu Województwa Małopolskiego, PKP Cargo oraz Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei. Skład pociągu zestawiony będzie z zabytkowej lokomotywy parowej Ty42-107 z 1946 roku oraz składu historycznych wagonów z lat 30-60. XX wieku.

 

Czytaj również: Nowosądeczanka Marta Bilska-Kubacka pośmiertnie odznaczona Krzyżem Wolności i Solidarności

 

W sobotę 26 września o godzinie 7:30 z sądeckiego dworca PKP odjedzie skład 100-letnich wagonów prowadzonych parowozem Ty42, który zabierze turystów w podróż Doliną Popradu na zwiedzanie atrakcji Muszyny.

Natomiast w niedzielę 27 września o 8:45 pociąg retro wyruszy wschodnim szlakiem kolei transwersalnej przez Grybów, Stróże, Gorlice do Biecza, gdzie zaplanowano zwiedzanie atrakcji w średniowiecznym centrum miasta.

 

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” ma na celu promocję atrakcji turystycznych oraz dziedzictwa historii kolei w Małopolsce i obejmuje przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Projekt realizujemy w oparciu o zasoby Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce oraz najpiękniejsze trasy kolejowe Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej przebiegającym na terenie Województwa Małopolskiego, w tym uznawanej za jedną z najpiękniejszych w Polsce i w Europie ponad 130-letniej trasy Chabówka – Nowy Sącz.

Organizatorzy zapraszają na małopolskie stacje kolejowe, gdzie podczas postojów będzie można zobaczyć żywą historię kolei, w tym także wejść do wnętrz wagonów i lokomotywy parowej. Przewidziano dodatkowe atrakcje: występy muzyczne, poczęstunki regionalne, udział animatorów. Bilety na przejazd do Muszyny oraz Biecza zostały zarezerwowane, jest możliwość przejazdu dodatkowymi kursami z Muszyny do Żegiestowa, z Muszyny do Krynicy (w sobotę) oraz z Biecza do Gorlic (w niedzielę).

Szczegółowe rozkłady jazdy i plan postojów na stacjach są dostępne na stronie www.kolejegalicyjskie.pl

Opr. Rafał Kmak
źródło: Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź