miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

“Jestem tu tylko na chwilę” – graffiti na Węgierskiej [Zdjęcia]

Twórczość mgr MORSa

0 1 162

Wiadukt na ul. Węgierskiej to miejsce, które słynie nie tylko z blokowania TIRów i wynikających z tego utrudnieniami komunikacyjnymi. Jest również miejscem, gdzie swoją twórczość prezentuje Mariusz Brodowski – dla większości znany jako mgr MORS.

Od dłuższego czasu możemy podziwiać jego graffiti, które na niewielkich rozmiarów ścianie regularnie obrazuje (komentuje) bieżące wydarzenia. W przeszłości mogliśmy tam oglądać murale patriotyczne, sportowe czy promujące wydarzenia kulturalne. Od wczoraj mieszkańcy miasta przejeżdżający tą najbardziej zatłoczoną ulicą w Nowym Sączu spoglądają na nowy obrazek zatytułowany Only here for a moment (Jestem tu tylko na chwilę).

Twórczość Morsa rozpoczęła się pod koniec lat 90-tych. Pierwsze lata były to gównie graffiti. Dziś jest to szersza forma tworzenia. W malarstwie stara się łączyć różne techniki oraz wykorzystuję dostępne multimedia. W okresie letnim działa w przestrzeni miejskiej pracując przy wielkoformatowych obrazach, natomiast zimą tworzę małe obrazy na płótnie w pracowni malarskiej. Wiadukt na Węgierskiej to stały element jego sztuki.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź