miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jubileusz 40-lecia działalności „Mszalniczan”. Zainkasowali 4000 złotych

0 569

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył nagrodę o wartości 4000 zł Zespołowi Regionalnemu “Mszalniczanie”, świętującemu jubileusz 40-lecia działalności. To dowód uznania za szczególne zasługi na rzecz upowszechniania kultury regionalnej i ludowej.

 

Czytaj również: Rolnicy z Marcinkowic podziękowali za tegoroczne plony

 

Starosta wręczył też kierownikowi zespołu Czesławowi Majewskiemu płytę “Mszalniczan”, wydaną z okazji jubileuszu w ramach Sądeckiej Fonoteki Powiatowej. Wspólnie z wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Nowosądeckiego Ryszardem Poradowskim przekazał też nagrodę finansową Kazimierzowi Ogorzałkowi, który przed 40 laty przyczynił się do powstania zespołu. Zakładał go ze Stanisławem Kunickim, który niestety nie doczekał jubileuszu.

Jesteście wspaniałymi ambasadorami regionu zarówno w kraju jak i za granicą – podkreślił starosta Marek Kwiatkowski.

 

 

Jubileuszu zespołowi gratulowali także poseł Patryk Wicher i radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Marta Mordarska. Wręczyła ona Kazimierzowi Ogorzałkowi odznakę honorową “Zasłużony dla Kultury Polskiej”, a kierownikowi Czesławowi Majewskiemu przekazała medal Polonia Minor, przyznawany przez marszałka województwa małopolskiego i przewodniczącego Sejmiku.

“Mszalniczanie” prezentują folklor swojego regionu w autentycznej formie. Są to nie tylko pieśni, tańce i muzyka, ale też widowiska będące rekonstrukcją tradycyjnych obrzędów. Zespół wyróżnia niezwykle bogato zdobiony strój, gwara, taniec i śpiew.

Fot. Paweł Szeliga

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź