miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kasia Bodziony zajęła drugie miejsce w międzynarodowym konkursie Śladami Historii Polski – Skąd Nasz Ród

0 4 820

Mieszkanka Nowego Sącza Katarzyna Bodziony wczoraj (29 maja) odebrała nagrodę za zajęcie 2. miejsca w kategorii pieśń patriotyczna w II Międzynarodowym Konkursie Historycznym – Śladami Historii Polski – Skąd Nasz Ród. Konkurs zorganizowany został przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego, objęty był Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.

Czytaj również: Finał 3. konkursu literackiego „PIĘKNO MAŁOPOLSKI – SŁOWEM OPISANE”

Uroczysta Gala podsumowująca konkurs odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie w Sali Balowej znanej równiej jako Wielkiej. Kasia dodatkowo miała zaszczyt zaprezentować przed wszystkimi laureatami konkursu utwór, który przygotowała.

Zaśpiewała piosenkę z repertuaru zespołu dziecięcego Promyczki Dobra pod tytułem Przestań być widzem – Święta Jadwiga. Jak mówi sama Kasia od Świętej Jadwigi, Królowej Polski, dziewczynki, która miała zaledwie 10 lat, tyle co ona, gdy objęła tron i została Królową, możemy uczyć się jak czynić dobro, a przede wszystkim nie być obojętnymi na to co dzieje się wokół nas. Jak nieść pomoc słabszym a przez to dążyć do Świętości.

10 latka może być dla nas wzorem pobożności i patriotyzmu do naśladowania. Treść utworu niesie ze sobą głębokie przesłanie. Jak podkreślali organizatorzy, konkurs cieszył się wielką popularnością, nadesłano na niego ponad 2000 prac, z całej Polski oraz 26 krajów między innymi z USA, Kanady, Francji, Anglii, Hiszpanii.

Źródło i fot.: archiwum rodzinne

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź