miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kasia Kowalska porwała tłum w Krynicy-Zdroju

0 574

Szósty koncert w krynickiej Pijalni Głównej w ramach cyklu Krynica Źródłem Kultury stanowił okazję do spotkania z jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych polskich piosenkarek – Kasią Kowalską. Publikę na występ tej artystki przygotował zespół Sonbird pochodzący z Żywca.

 

Czytaj również: Agnieszka Chylińska i Beata Kozidrak wystąpiły w Krynicy-Zdroju

 

Piątkowy wieczór rozpoczął się koncertem zespołu Sonbird pochodzącego z Żywca, który zwyciężył w zeszłorocznej edycji Festiwalu Supportów. Sonbird urzeka naturalnością swojej muzyki i tekstami, a jej lider – Dawid Mędrzak – nie raz udowodnił, że z każdą publicznością potrafi nawiązać błyskawiczny kontakt. Niespodzianki nie było również w Krynicy – widzowie żywiołowo reagowali na kolejne piosenki zespołu.

Kasia Kowalska to niewątpliwie jedna z najjaśniejszych gwiazd na firmamencie polskiej muzyki rockowej. Debiutowała w 1994 r. i do tej pory może pochwalić się prawie półtoramilionową sprzedażą swoich płyt. Single z 7 jej nagranych albumów regularnie docierały na szczyty radiowych list przebojów. Wokalistka swój występ rozpoczęła od „Antidotum” – bezsprzecznie największego hitu z płyty o tym samym tytule z 2002 r. Tuż po nim zabrzmiał „Pieprz i sól” pochodzący z tego samego wydawnictwa, a chwilę potem powrót do lat 90-tych zapewnił widzom „Co może przynieść nowy dzień”.

Fani ostrzejszych kompozycji wokalistki z pewnością docenili obecność takich utworów, jak „Cukierek (mój dawca słodyczy)”, czy „Czekam, boję się”. Płynne przejście w jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów artystki „Jak rzecz” i błyskawiczne przeskok w nowocześnie zaaranżowane „Aya” były tylko przygrywką do „Tak, tak” Grzegorza Ciechowskiego. Koncert zakończyły „Wyrzuć ten gniew”, „Coś optymistycznego”, a na bis – „To, co dobre”.

Kolejne muzyczne wydarzenia w krynickiej Pijalni będą mieć miejsce 10 i 11 lutego. W najbliższy piątek zagra IRA, a dzień później – Czerwone Gitary.

Krynica Źródłem Kultury potrwa do 23 lutego. Bilety na poszczególne wydarzenia można nabyć w Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju, w placówkach Empiku oraz na stronie ebilet.pl.

Organizatorzy cyklu Krynica Źródłem Kultury: Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A., agencja eventowa Especto. Sponsorzy to Miasto Krynica-Zdrój i Polskie Koleje Linowe S.A.

Więcej szczegółów na stronie głównej Krynica Źródłem Kultury.

 

 

Opr. MK
Źródło: Especto
Fot.: Kamil Cichoń

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź