miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Kłamstwo” w reżyserii Wojciecha Malajkata po raz kolejny zostało zaprezentowane w MOK-u [ZDJĘCIA]

0 864

XXII Jesienny Festiwal Teatralny w Nowym Sączu trwa od 1 października, a podczas dziewiątego dnia na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury po raz drugi pojawiło się przedstawienie pt. „Kłamstwo”. Kompania Teatralna z Warszawy zaprezentowała pełen humoru spektakl, który przeniósł widzów w świat pełen intryg i niejasnych sytuacji.

 

Czytaj również: „Tresowany mężczyzna” pojawił się na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury [ZDJĘCIA]

 

Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie… Kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów.

Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego widzowie dowiedzieli się podczas spektaklu „Kłamstwo”, w którym metaforycznie udało się połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody’ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst.

Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział: „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że paradoksalnie kłamstwo ich czegoś nauczy”. Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega jednak: „Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie! Warto, ponieważ, jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz”.

W przedstawieniu pt. „Kłamstwo” wystąpili: Joanna Liszowska, Adriana Kalska, Mikołaj Roznerski oraz Piotr Szwedes. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury przy Al. Wolności w Nowym Sączu swoją grę zaprezentowali znani oraz lubiani przez widzów aktorzy.

Agnieszka Michalik
Fot.: Jerzy Cebula, Andrzej Rams

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź