miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Kolęda z rodziną – Konkurs Pastorałek i Kolęd Bożonarodzeniowych”

0 202

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza do udziału w konkursach rodzinnych związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia: „Kolęda z rodziną – Konkurs Pastorałek i Kolęd Bożonarodzeniowych” oraz „Małopolska niedalEKO tradycji” – konkurs na dekoracje choinkowe.

 

Czytaj również: Kolejny bohater naszych czasów! Krwią ratuje ludzkie życie

 

KOLĘDA Z RODZINĄ – KONKURS PASTORAŁEK I KOLĘD BOŻONARODZENIOWYCH
Konkurs dla śpiewających rodzin zamieszkujących obszar województwa małopolskiego. Jego uczestnikami mogą być wyłącznie osoby pozostające w bliskim pokrewieństwie (np. babcia, dziadek, mama, tata, ciocia, wujek, dzieci), bez ograniczeń wiekowych.

Rodzina, która zgłosi się do udziału w zabawie, winna być zróżnicowana pod względem wieku i stopnia pokrewieństwa. Konkurs będzie się odbywał wyłącznie w formule on-line.

Zgłoszenia:
Każda rodzina powinna przygotować do konkursu 1 pastorałkę oraz 1 tradycyjną kolędę bożonarodzeniową. Wybrany repertuar powinien sięgać do dawnych źródeł (kantyczek, śpiewników, klasztornych, anonimowych zapisów, rodzinnych przekazów). Prezentacje współczesnych piosenek traktujących o świętach Bożego Narodzenia nie będą poddawane ocenie .
Nagranie wraz ze zgłoszeniem należy przesłać na jeden z adresów: j.adamczyk@mcksokol.pl lub marketing@mcksokol.pl do 30 listopada br. Materiały można także dostarczyć do siedziby MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3) na elektronicznym nośniku danych DVD lub pendrive.

MAŁOPOLSKA NIEDALEKO TRADYCJI
Wspólnie z najbliższymi przygotujcie tradycyjne ozdoby choinkowe – własnoręcznie i z ekologicznych materiałów! Powstałe dzieła przyślijcie do MCK SOKÓŁ, gdzie na autorów najpiękniejszych prac czekają niemałe nagrody finansowe!

Zgłoszenia:
Każdy z uczestników musi zgłosić do Konkursu ozdoby w trzech kategoriach:
• łańcuch choinkowy – w tradycyjnej formie, o długości nie mniej niż 1,5 metra,
• pierniczki – (3 sztuki) własnoręcznie upieczone,
• tradycyjna ozdoba choinkowa dowolnego rodzaju, ale zgodna z tradycyjną formą ozdób choinkowych oraz z wykorzystaniem tradycyjnych materiałów.

Warunkiem udziału w Konkursie jest dostarczenie kompletu podpisanych prac konkursowych wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia do dnia 30 listopada 2020 roku na adres Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ (ul. Długosza 3).

Regulaminy konkursów oraz karty zgłoszenia są dostępne na stronie www.mcksokol.pl

fot. Kinga Ptak, MCK SOKÓŁ

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź