miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejne dzieło MORS’a zakończone! Mural na Nawojowskiej zachwyca [Zdjęcia]

"Przyszłość nabiera tempa"

0 1 336

Początkiem września rozpoczęły się prace związane z realizacją projektu sądeckiego Newagu przez Mariusza Brodowskiego, szerzej znanemu jako Mgr MORS. Powstawało tam kilkudziesięciometrowe graffiti. Kilka dni temu projekt ukończono. Można podziwiać jego efekty na ul. Nawojowskiej.

 

Czytaj również: 40 mln złotych na odbudowę Parku Strzeleckiego! Amfiteatr odzyska dawny blask

 

Prace rozpoczęliśmy kilka tygodni temu. Temat przewodni może wydawać się banalny – pociąg, Nowy Sącz, tradycja – mówi Mariusz Brodowski. Ten klimat rozciągniemy do drzewa, w stronę ul. Kolejowej kilkadziesiąt metrów stąd. Później włączyłem fantazję, zainspirowaną podróżą i czasem – dodaje Mgr MORS.

Od dłuższego czasu możemy podziwiać graffiti mgr. MORSa na ul. Węgierskiej (tzw. Serial na Węgierskiej), które na niewielkich rozmiarów ścianie regularnie obrazuje (komentuje) bieżące wydarzenia. W przeszłości mogliśmy tam oglądać murale patriotyczne, sportowe czy promujące wydarzenia kulturalne.

 

 

Twórczość Morsa rozpoczęła się pod koniec lat 90-tych. Pierwsze lata były to gównie graffiti. Dziś jest to szersza forma tworzenia. W malarstwie stara się łączyć różne techniki oraz wykorzystuję dostępne multimedia. W okresie letnim działa w przestrzeni miejskiej pracując przy wielkoformatowych obrazach, natomiast zimą tworzę małe obrazy na płótnie w pracowni malarskiej. Wiadukt na Węgierskiej to stały element jego sztuki.

Rafał Kmak
fot. miastoNS.pl / mgr MORS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź