miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejny krążek w Powiatowej Fonotece – tym razem zespół „Piecuchy”

0 143

Do Powiatowej Fonoteki trafił kolejny krążek CD. Tym razem płytę nagrał Zespół „Piecuchy”. Dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył przedstawicielom grupy płytę „matkę”.

 

Czytaj również: Dzieciaki pierwszej klasy SP nr 2 w ramach koła naukowego eksperymentowała [Zdjęcia]

 

Na płycie znalazły się między innymi wyliczanki, zgadywanki i piosenki, które przeniosą nas w czasy dzieciństwa, a które wykonują dzieci z grupy najmłodszej – mówi  , kierownik artystyczny, choreograf i instruktor. – Nie zabraknie również śpiewów związanych z pracą w domu czy w obejściu zaprezentowanych przez grupę średnią. I oczywiście najstarsza grupa, która już doświadcza pierwszych zauroczeń i miłości i właśnie to wszystko prezentuje w śpiewanych przez siebie utworach.

 

 

Gratuluję i dziękuję za dbanie o tradycję i folklor – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Dzięki temu, że istnieje Fonoteka, w jednym miejscu mamy zgromadzone nagrania z różnych stron Powiatu Nowosądeckiego. Cieszę się, że zespoły i grupy regionalne korzystają z możliwości nagrywania płyt w profesjonalnym studio w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury. Płyta z utworami wykonywanymi przez zespół „Piecuchy” to 168 krążek w Fonotece.

Dodatkowo, z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia zespołu, starosta Marek Kwiatkowski wręczył jego szefom nagrodę w wysokości 3000 złotych.

Zespół „Piecuchy” działa od 1995 r. pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Nawojowej. Prezentuje bogaty folklor regionu Lachów Sądeckich. Obecnie w zespole śpiewa i tańczy około stu osób w wieku od 6 do 16 roku życia.

Płyta została nagrana przez Zbigniewa Kaczmarczyka w studio nagrań Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu, a nad całością czuwał dyrektor PMDK Krzysztof Szewczyk.

Fot. Maria Olszowska

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź