miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kulturalna Małopolska w sieci! MCK SOKÓŁ on-line

0 264

W obliczu zagrożenia epidemicznego, instytucje kultury w całej Polsce musiały częściowo zawiesić swoją działalność. Wychodząc naprzeciw potrzebom odbiorców Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ postanowiło udostępnić część posiadanych w swoich zasobach interesujących i wartościowych materiałów, jak również ułatwić dotarcie do tych, które są już dostępne online.

 

Czytaj również: Prawie milion na walkę z zarazą! Lody Koral wspierają szpitale

 

 

Wydawnictwa i kolekcje

Do końca marca możecie korzystać z wersji cyfrowych czterech publikacji wydanych przez MCK SOKÓŁ w ramach projektu Małopolska Szkoła Tradycji:

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ zaprasza do przeglądania katalogów towarzyszących organizowanym przez nią wystawom oraz kolekcji obrazów, które posiada w swoich zbiorach:

Polecamy również inne nasze publikacje dostępne online: 

Koncerty

Na kanale YouTube znajdują się liczne zapisy pełnych koncertów organizowanych przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ. Oto kilka propozycji: 

Widowiska

Na kanale YouTube dostępne są również spektakle i widowiska: 

W sieci możecie również obejrzeć film “Portret Polaka” o Bolesławie Barbackim, artyście i społeczniku z Nowego Sącza, którego producentem była Fundacja Nomina Rosae, a współproducentem m.in. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ.

Wykłady i panele tematyczne

Na przestrzeni ostatnich pięciu lat w ramach Kongresu Kultury Regionów zarejestrowane zostały cztery interesujące wykłady. Zapraszamy do ich wysłuchania: 

Wraz z Fundacją Nomina Rosae od wielu lat realizujemy program edukacyjny dla młodzieży pod nazwą Labirynt Historii. Zachęcamy do wzięcia udziału w wirtualnych lekcjach historii:  

Zachęcamy również do obejrzenia interesujących spotkań z cyklu “Tradycja przez Pokolenia”:

Zaglądnij do EtnoZagrody

EtnoZagroda to interaktywna mapa regionów etnograficznych Małopolski, a dokładniej jest to portal umożliwiający szybki i powszechny dostęp do wiedzy z zakresu szeroko pojętej kultury ludowej wszystkich regionów etnograficznych Województwa Małopolskiego. 

Na portalu znajdziecie ciekawe informacje o wszystkich grupach etnograficznych Małopolski, o ich gwarze, obrzędach i zwyczajach, o ich stroju i ubiorze, przysmakach regionalnych, rodzajach tańców, a nawet o charakterystycznych dla danego regionu trendach w budownictwie.

Wyruszcie w wędrówkę po etnograficznych zakamarkach Małopolski! www.etnoZAGRODA.pl

Zostań w domu z Ninateką

Kino SOKÓŁ, na czas zawieszenia swojej działalności, zaprasza do korzystania z oferty NINATEKI!

NINATEKA to filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe.

Codziennie o 20:00 na stronie głównej ninateka.pl rozpocznie się transmisja wybranego filmu, natomiast z bazy filmowej możecie korzystać na okrągło przez cały dzień!

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź