miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Majówka w Miasteczku Galicyjskim i Skansenie

0 368

Pierwszego maja na Sądeczan i turystów w Skansenie i Miasteczku Galicyjskim czekała moc atrakcji. Można było nie tylko zwiedzić te dwa wyjątkowe i piękne miejsca, ale także skosztować potraw regionalnych czy wziąć udział w warsztatach.

 

Czytaj również: Flagi dla Sądeczan na rynku w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

 

Miasteczko Galicyjskie i Skansen przyciągnęły dzisiaj Sądeczan oraz turystów, którzy mieli możliwość pozwiedzać wyjątkowe obiekty i wziąć udział w towarzyszących majówce wydarzeniach.

– W Skansenie udało nam się jeszcze spróbować paru potraw i zobaczyć wytapianie dziegciu. Dzieciom podobało się szczególnie pieczenie ziemniaków w jednej z chat, a mąż z zainteresowaniem śledził pokaz kowalstwa. Natomiast ja, gdybym miała więcej czasu, pouczyłabym się robić kwiatki z bibuły. Niestety do miasteczka trzeba było jechać naokoło, bo przejście zamknięte – mówiła Ania, która wraz z mężem i dwójką dzieci postanowiła odwiedzić także Miasteczko Galicyjskie.

W Miasteczku Galicyjskim odbywał się jarmark kwiatowy, a dzieci i dorośli mogli wziąć udział w wyplataniu filcowych wianków. Dzień ma zakończyć potańcówka z zespołami „Mystkowianie” i „A gdzie to dawniej stroiło”, która potrwa aż do 22.00.

Skansen i Miasteczko Galicyjskie zapraszają także w najbliższe dni, ponieważ majówka potrwa aż do 6 maja!

 

 

MK
Fot. MK

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.