miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Mała Rzecz a Cieszy” na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

0 457

Trzynasty dzień Jesiennego Festiwalu Teatralnego przyniósł widzom okazję do zapoznania się z warsztatem aktorskim między innymi Piotra Cyrwusa oraz Waldemara Obłozy.

 

Czytaj również: Premiera „Gałązki rozmarynu” w wykonaniu Teatru Robotniczego z Nowego Sącza [ZDJĘCIA]

 

Tematem spektaklu było dążenie człowieka do szczęścia. W jego poszukiwaniu, bohaterowie przedstawienia wplątują się w różnorakie, często humorystyczne sytuacje, które są emanacją ich pragnień, marzeń oraz dążeń do romantycznych uniesień, które także są silnie nakreślonym aspektem sztuki. Emocje jakie aktorzy przekazują widzom są niezwykle ciepłe, pełne optymizmu i subtelnie przemyconych mądrości życiowych. Puentą pozostaje nieco utarty, ale jednak mający w sobie wiele z prawdy pogląd, iż czasami szczęście, które tak zajadle ścigamy, niemal od początku naszej pogoni, znajdowało się pod naszym nosem.

 

 

Aby właściwie przekazać opisane emocje, aktorzy odgrywający tak barwne osobowościowo postaci, powinny charakteryzować się bogatą ekspresją. Maja Barełkowska, Olga Sawicka, Waldemar Obłoza oraz Piotr Cyrwus odegrali swoje role niemal perfekcyjnie. Reżyserem spektaklu jest Piotr Jędrzejas.

 

 

Po zakończeniu sztuki odbyły się też kolejne „Rozmowy kameralne”, tym razem z Mają Barełkowską oraz Piotrem Cyrwusem, które zwyczajowo poprowadził Janusz Michalik.

 

 

 Marcin Cięciwa

Fot.: Andrzej Rams

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź