miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Masz talent aktorski? Sprawdź się jako statysta w filmie “Szepty”

0 409
W piątek (6 czerwca) ruszyły zdjęcia do filmu pt.: “Szepty” w reżyserii Jacka Nagłowskiego i Patryka Jordanowicza. Sceny powstają w Nowym Sączu. Producenci poszukują statystów do nagrań zbiorowych realizowanych w Sądeckim Parku Etnograficznym.
 
 

Czytaj również: Burza wokół festiwalu muzyki Hip-Hop w Nowym Sączu…

 

Do filmu “Szepty” w reżyserii Jacka Nagłowskiego i Patryka Jordanowicza, realizowanego w technologii wirtualnej rzeczywistości, poszukujemy statystów w wieku od 50 lat wzwyż, zarówno kobiet, jak i mężczyzn informuje Patrycja Strzyżewska, kierownik produkcji.  Będziemy realizować sceny grupowe w Sądeckim Parku Etnograficznym w cerkwi. Czas realizacji: od 18.00 do ok. 3.00 w nocy z piątku 21.06 na sobotę 22.06 (jest duża możliwość, że skończymy wcześniej). Doświadczenie nie jest wymagane. Więcej informacji o projekcie można znaleźć pod tym adresem (KLIK) – dodaje kierownik.

Przypomnijmy, zespół projektowy w składzie Jacek Nagłowski, Joanna Skupińska w lutym brał udział w drugim etapie warsztatów w ramach Biennale w Wenecji (pierwsza część odbywała się w grudniu 2018 roku). Finałem rozwijania pomysłów, scenariuszy i technologii pod okiem tutorów było wyłonienie zwycięzcy, który otrzymał wsparcie finansowe i pół roku na produkcję filmu – a przede wszystkim gwarancję premiery na prestiżowym Festiwalu w Wenecji.

Biennale College Cinema – Virtual Reality jest programem prowadzonym w ramach Festiwalu La Biennale w Wenecji. Aby w pełni wykorzystać wizualne i narracyjne możliwości, które daje filmowcom nowa technologia, Festiwal zapewnia twórcom wsparcie i warunki do pełnego wykorzystania potencjału kina imersyjnego. Festiwal spośród nadesłanych zgłoszeń z całego świata wybiera 12 zespołów do pracy nad projektem VR do 30 minut. Trzy zespoły zostały zakwalifikowane do II etapu warsztatów. Jako program Biennale College Cinema – Virtual Reality obrało sobie za cel wsparcie produkcji jednego filmu VR i zaprezentowanie go na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji we wrześniu 2019 roku międzynarodowej publiczności.

“Szepty” w reżyserii Jacka Nagłowskiego oraz Patryka Jordanowicza, który jednocześnie jest autorem zdjęć do filmu, to doświadczenie VR, który zanurzając odbiorcę w świat ekstremalnej natury, pogańskich rytuałów i prawosławnej religijności daje możliwość doświadczenia stanu umysłu związanego z uprawianymi od setek lat praktykami. 

Na pograniczu polsko – białoruskim, tam gdzie Wschód styka się z Zachodem, przyroda jest dzika i tajemnicza. Życie i śmierć nie oznaczają tu tylko trwania i zaniku biologicznych procesów, ale posiadają pozaracjonalną, nieprzeniknioną, niewerbalizowalną siłę strukturyzującą całą rzeczywistość. Tutaj właśnie żyją szeptuchy. Uzdrawiają, korzystając z tradycji Wschodu: mocy słowa, gestu, obrazu.

Jacek Nagłowski – filmowiec, badacz i propagator wirtualnej rzeczywistości jako medium sztuki. W 2004 roku wraz z Agnieszką Janowską założył firmę Centrala, która do tej pory wyprodukowała 25 filmów fabularnych i dokumentalnych. W 2012 roku wraz z Anną Giemzik i Przemkiem Mastelą założył firmę Circus Digitalis tworząc rozwiązania w zakresie cyfrowego obrazowania 3D i aplikacji interaktywnych. Od 2015 roku jego działalność zawodowa koncentruje się na zagadnieniach związanych z wirtualną rzeczywistością. Kierownik Laboratorium VR w ramach Interdyscyplinarnego Centrum Badawczego Łódzkiej Szkoły Filmowej. Współpracuje z Instytutem Psychologii Polskiej Akademii Nauk.

Patryk Jordanowicz – autor zdjęć w ponad 20. filmach fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych oraz trzech produkcjach Cinematic VR. Współpracował z Telewizją Polską (TVP). Autor wielokrotnie nagradzanej serii esejów telewizyjnych ArtScreened o zjawiskach współczesnej kultury Nominowany dwukrotnie do Złotej Żaby. DoP dla seriali telewizyjnych wyprodukowanych przez Constatine Entertainment. 2012 – 14 – wykładowca krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Opr. Rafał Kmak
fot.: filmweb.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź