miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

MCK Sokół: Dyskusyjny Klub Filmowy KOT „Księżniczka Mononoke”

TO JEDEN Z KAMIENI MILOWYCH WSPÓŁCZESNEJ ANIMACJI! „KSIĘŻNICZKA MONONOKE" W KINIE SOKÓŁ!

0 278

We wtorek, 11 czerwca, o godzinie 18:45, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego KOT, w Kinie SOKÓŁ w Nowym Sączu zobaczymy pełnometrażowy film anime w reżyserii Hayao Miyazakiego pt. KSIĘŻNICZKA MONONOKE.

Czytaj również: Bad Boys 3, W głowie się nie mieści, Dancing Queen, Leonardo. Odkrywca, The Watchers. Kino „Sokół” zaprasza na film [Repertuar]

Zapierająca dech w piersiach „Księżniczka Mononoke” przenosi widzów do świata leśnych stworzeń, demonów i magii. Ta proekologiczna animacja Hayao Miyazakiego zadaje pytania o relację człowieka z przyrodą, wpisaną w naturę przemoc czy o granice podziałów na dobro i zło.

Dawno temu, gdy przyroda była jeszcze nieujarzmiona, a ziemię zamieszkiwały bóstwa pod postacią zwierząt, młody wojownik Ashitaka zostaje dotknięty śmiertelną klątwą przez demonicznego dzika. W nadziei na odnalezienie lekarstwa, mężczyzna wyrusza w daleką podróż do tajemniczej, leśnej krainy. Wkrótce zostaje wciągnięty w sam środek konfliktu między stojącą na czele Żelaznego Miasta, ambitną panią Eboshi, a waleczną księżniczką Mononoke, dziewczyną wychowaną przez wilki, która nie cofnie się przed niczym, aby powstrzymać ludzi przez zniszczeniem lasu. Co wygra – ludzka chciwość, postęp czy natura?

Bilety w cenie 4 i 17 zł (członkowie klubu 10 zł).
Szczegóły na stronie: https://mcksokol.pl/wydarzenie/ksiezniczka-mononoke

Źródło i fot.: MCK Sokół

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź