miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mgr MORS najnowszym dziełem zasłynął w całym kraju

0 1 693

Sądecki artysta Mgr MORS dzięki swojej najnowszej pracy stał się słynny na cały kraj. Na ścianie pod wiaduktem przy ul. Węgierskiej w Nowym Sączu młody artysta namalował portret Jarosława Kaczyńskiego z bukietem czerwonych róż, a obok umieścił napis “Miłujcie się tak, jak ja was umiłowałem”. Twórcą jest Mariusz Brodowski, który jak zawsze swoim obrazem stara się wpisać w aktualny nurt wydarzeń. Artysta nie chce tłumaczyć przesłania swojej pracy, zachęca jedynie, by nie rozumieć jej dosłownie.

 

Czytaj również: Myśliwi pomagają poszkodowanym w pożarze. Zebrali prawie 30 tys. złotych

 

Na temat tego muralu, póki co się nie wypowiadam. Daję czas widzom. Za jakiś czas się wypowiem. Popatrzmy jednak na to szerzej, nie tak wąsko. Tyle – skomentował na antenie Radia Kraków Mgr Mors.

 

 

Twórczość Morsa rozpoczęła się pod koniec lat 90-tych. Pierwsze lata były to gównie graffiti. Dziś jest to szersza forma tworzenia. W malarstwie stara się łączyć różne techniki oraz wykorzystuję dostępne multimedia. W okresie letnim działa w przestrzeni miejskiej pracując przy wielkoformatowych obrazach, natomiast zimą tworzę małe obrazy na płótnie w pracowni malarskiej. Wiadukt na Węgierskiej to stały element jego sztuki.

 

źródło: Radio Kraków, Facebook
fot. archiwum | mgr Mors

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź