miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mgr MORS w akcji! Z synem zmienia obraz Nowego Sącza [Zdjęcia]

4 1 058

Pochodzący z Nowego Sącza mgr MORS postanowił wspólnie z synem odmienić wygląd garaży wzdłuż al. Piłsudskiego w Nowym Sączu. W miejsce starego, wyblakłego grafity powstało nowe dzieło artysty. To dinozaur Triceratops, który teraz dumie kroczy obwodnicą Nowego Sącza. Swoją twórczość prezentuje Mariusz Brodowski – dla większości znany jako mgr MORS.

 

Czytaj również: O godz. “W” 1 sierpnia zawyją syreny. Cześć i chwała bohaterom!

 

– Graffiti Jam. Przez 20 lat wyglądał zupełnie inaczej… Jeszcze do wczoraj miałem inny plan na sobotni dzień. Przygotowałem zupełnie inne rzeczy, ale nagle słyszę: tato ja chce jechać z Tobą i chcę malować! Ok, ale co chciałbyś malować? Wybór był szybki z pośród swoich dinozaurów wybrał Triceratopsa. Tata ty namalujesz Triceratopsa a ja lawę i rośliny bo on jest roślinożerny. Dziś po raz pierwszy malowałem ścianę z synem, wspaniałe wrażenia i super zabawa. Zrobiliśmy to razem, na luzie z przerwą na pyszną zupę od Karo Brodowska – czytamy we wpisie na Facebook mgr. Morsa.

 

Tak przez lata wyglądała ściana przy al. Piłsudskiego w Nowym Sączu
Tak z roślinożernym Triceratopsem prezentuje się teraz 😉

 

Twórczość Morsa rozpoczęła się pod koniec lat 90-tych. Pierwsze lata były to gównie graffiti. Dziś jest to szersza forma tworzenia. W malarstwie stara się łączyć różne techniki oraz wykorzystuję dostępne multimedia. W okresie letnim działa w przestrzeni miejskiej pracując przy wielkoformatowych obrazach, natomiast zimą tworzę małe obrazy na płótnie w pracowni malarskiej. Wiadukt na Węgierskiej to stały element jego sztuki.

 

 

 

Przez ostatnie kilka miesięcy tworzy “Galerię na Wąskiej” w Nowym Sączu. Od dłuższego czasu możemy też podziwiać jego graffiti, które na niewielkich rozmiarów ścianie regularnie obrazuje (komentuje) bieżące wydarzenia. W przeszłości mogliśmy tam oglądać murale patriotyczne, sportowe czy promujące wydarzenia kulturalne. 

Rafał Kmak
fot. archiwum | mgr Mors

Komentarze Facebook
Zobacz również
4 Komentarze
 1. Gremek pisze

  Kto to pisał!? Graffiti z napisem MORS i Triceratops to zupełnie dwie różne ściany i nawet nie przy tej samej ulicy, a maseczka pod mostem na Węgierskiej już dawno zastąpiona i czeka na nową kompozycję. No i te błędy w pisowni… Żenująca nieżetelność. Publikowanie nie sprawdzonych faktów to totalny brak profesjonalizmu 🙁
  A szkoda tym bardziej, że Wasz portal ma potencjał.

  1. Tomek pisze

   No i te błędy w pisowni;)
   Nierzetelność piszemy przez “rz”, natomiast “nie” z imiesłowami przymiotnikowymi łącznie, czyli powinno być “niesprawdzonych”.

   1. Gremek pisze

    Brawo. To jak Ci już tak dobrze poszło z tą małą prowokacją ortograficzną to ciekawe jak Ci się przyjemnie czytało ów artykuł? ;>

 2. Gremek pisze

  Kto to pisał!? Graffiti z napisem MORS i Triceratops to zupełnie dwie różne ściany stojące przy dwóch zupełnie innych ulicach, a maseczka pod mostem na Węgierskiej już dawno zastąpiona. No i te błędy w pisowni… Żenująca nieżetelność. Publikowanie nie sprawdzonych faktów to totalny brak profesjonalizmu 🙁
  A szkoda tym bardziej, że Wasz portal ma potencjał.

Zostaw odpowiedź