miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Muzealne Eksploracje Bez Barier – wirtualne spotkania z kulturą i sztuką”

0 310

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu realizuje zadanie pn. „Muzealne Eksploracje Bez Barier – wirtualne spotkania z kulturą i sztuką” dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Czytaj również: Rusza XIX Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2021 roku

 

Projekt „Muzealne Eksploracje  Bez Barier ” to wieloaspektowe działania o charakterze popularyzatorskim i edukacyjnym, służące przybliżeniu tematyki związanej z prezentowanymi i omawianymi ekspozycjami muzealnymi oraz dziełami sztuki w sposób przystępny dla osób z niepełnosprawnościami.

 

 

Głównym celem projektu jest stworzenie nowej oferty z zakresu edukacji kulturalnej dla osób z niepełnosprawnością wzroku, słuchu, niepełnosprawnością intelektualną oraz dla osób w spektrum autyzmu. Realizowane działania będą powstawać we współpracy z terapeutami oraz specjalistami pomagającymi wykorzystywać odpowiednie narzędzia, ułatwiające odbiór omawianych tematów przez osoby z niepełnosprawnością.

Projekt obejmuje:

Działania te realizowane będą w przestrzeni internetowej.

Partnerzy w realizacji projektu: Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Sączu oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Krynicy Zdroju.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź