miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Muzyczna perła Sądecczyzny obchodziła 75-lecie działalności

0 414

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski uhonorował jednym Złotym i pięcioma Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi muzyków Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto w Łącku. Towarzyszył mu przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec.

Czytaj również: Zadbaj i zbadaj swoje kości! Osteobus w Nowym Sączu

Okazją do uhonorowania artystów były obchody 75-lecia Orkiestry, która zdobyła uznanie melomanów nie tylko w kraju ale także i za granicą. Złote Jabłko Sądeckie starosta przyznał Krzysztofowi Strączkowi. Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi uhonorował Annę Gromalę, Wiolettę Strączek, Grzegorza Strączka, Mariana Myjaka i Tadeusza Madziara. To podziękowanie za zasługi na rzecz upowszechniania kultury muzycznej oraz zaangażowanie i stałą obecność w życiu artystycznym Sądecczyzny.

Nagrody miały nie tylko honorowy, ale też i praktyczny wymiar. Starosta Marek Kwiatkowski wręczył bowiem promesę o wartości 10.000 zł na realizację potrzeb zespołu. Odebrał ją dr hab. Stanisław Strączek, który od 1988 r. jest dyrygentem Orkiestry.

– Dziękuję za to, że od 75 lat tak wspaniale promujecie kulturę naszego regionu – podkreślił starosta Marek Kwiatkowski. – Robicie to z wielką pasją, ale też ogromnym profesjonalizmem. Można bez cienia przesady powiedzieć, że jesteście nie tylko perłą Sądecczyzny, ale i perłą całej południowej Polski.

Przekonali się o tym melomani, którzy przybyli licznie na obchody jubileuszu. W amfiteatrze na Jeżowej wysłuchali koncertu o bardzo zróżnicowanym repertuarze. Artyści zaprezentowali szeroką paletę muzycznych barw – od muzyki ludowej i rozrywkowej poczynając, a na poważnej kończąc. Gośćmi specjalnymi jubileuszu byli Romuald i Anna Spychalscy, którzy zaśpiewali m.in. przeboje takich gwiazd jak Celine Dion i Andrea Bocelli.

Fot. Paweł Szeliga

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź