miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mystkowianie na Oktoberfest 2022 [Zdjęcia]

0 252

Zespół Regionalny Mystkowianie powrócił z kolejnej wyprawy. Tym razem Ambasadorzy Kultury z Sądecczyzny dumnie reprezentowali Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Oktoberfest. Dodatkowo prosto z magicznego Monachium wrócili z tytułem LAUREATA IFF Etnointegracja!

Czytaj również: Można już głosować w BO Nowego Sącza. Do podziału 3,6 mln złotych

– Chcemy podziękować dyrektorowi i kierownikowi International Folklore Festival ETNOINTEGRACJA – Barbarze Menhard za zaproszenie, wspaniałą gościnność oraz wspólne chwile, których nie zapomnimy – mówią członkowie zespołu.

Co robiliśmy przez ostatnie dni?

  • wspólnie z Zespołami z Niemiec, Ukrainy oraz Polski wzięliśmy udział w Koncercie Galowym International Folklore Festival ETNOINTEGRACJA. Nasz koncert oklaskiwał m.in. Konsulat Generalny RP w Monachium oraz licznie zgromadzona Polonia. Po koncercie przyszedł czas na wspólną integrację z Polski Zespół Folklorystyczny „Krakowiak” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Jawor„. Warto zaznaczyć, że w dwóch odsłonach pokazaliśmy tańce i śpiewy Lachów Sądeckich z okolic Mystkowa, Lachów Sądeckich z centralnej części regionu oraz Pogórzan.
  • wzięliśmy udział w Wielkiej Paradzie otwierającej tegoroczną edycję Oktoberfest ❤ To był prawdziwy zaszczyt móc się prezentować się w lachowskich strojach wśród ponad 9000 uczestników. Oklaskiwało nas ponad 100 tysięcy osób, a wśród nich premier Bawarii oraz prezydent Monachium. Paradę zakończyliśmy w największym namiocie Augustiner-Festhalle ❤ Zabawa wśród kilku tysięcy gości w pięknie przystrojonym namiocie i bawarskiej muzyce nie miała końca…
  • Jeden dzień poświęciliśmy na zwiedzanie Monachium. Stolica Bawarii., mogliśmy zobaczyć między innymi Olympiahalle München, BMW Welt | BMW Museum, Marienplatz, Nymphenburg. Dzień zakończyliśmy pożegnaniem Oktoberfest i zabawą do późnych godzin wieczornych. Relacja fotograficzna już wkrótce!

Patryk Rutkowski dziękujemy za przygotowanie programu na niemiecki festiwal, poświęcony czas oraz wytrwałość w tym intensywnym roku, Benedykt Poręba za niesamowite pokłady energii i dobrego humoru, Biuro Podróży Maxim Nowy Sącz Touroperator za pełną uśmiechu bezpieczną podróż oraz wszystkim obecnym na wyjeździe członkom Zespół Regionalny Mystkowianie oraz Kapela Cacani – bez Was i Waszego zapału (niezależnie od wieku) nic nie byłoby możliwe.

A teraz koncentrujemy się na organizacji I Spotkania z Lachami Sądeckimi i zgrupowaniu w Murzasichle.

Zadanie „Zespół Regionalny Mystkowianie promuje Małopolskę w Niemczech” powstał we współpracy ze Stowarzyszeniem Mystkowianie. Patronat Honorowy: Iwona Gibas – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Źródło i fot.: Mystkowianie

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź