miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nagrody z okazji Dnia bibliotekarza

0 168
Z okazji przypadającego jutro (8 maja) Dnia bibliotekarza, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podziękował wszystkim pracownikom Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu za propagowanie czytelnictwa.

 

Czytaj również: W samo południe uczcili pamięć zastrzelonego 43-letniego kolegi [Nagranie]

 
Dziękuję wszystkim pracownikom bibliotek za ich pracę, entuzjazm i kreatywne działania w propagowaniu czytelnictwa – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – To bardzo ważne, aby szerzyć zamiłowanie do książek i zachęcać do ich czytania już najmłodsze dzieci. Książki to skarbnica wiedzy, ale też wspaniała przygoda. Wkład bibliotekarzy w upowszechnianie czytelnictwa jest nieoceniony. Jeszcze raz dziękuję i życzę wytrwałości w kształtowaniu młodych umysłów.

Praca w bibliotece, to jednak nie tylko wypożyczanie książek. To również organizowanie spotkań z autorami, wystaw czy lekcji bibliotecznych. Przez pandemię koronawirusa ta działalność została nieco osłabiona, jednak pracownicy Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu planują wiele tego typu projektów. Już w czerwcu zostanie otwarta kolejna filia biblioteki – tym razem w Przysietnicy.

Starosta, jak co roku, przyznał także nagrody finansowe dla wyróżniających się bibliotekarzy pracjących w filiach Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu.
 
Z okazji Dnia bibliotekarza wyróżnił nagrodami finansowymi cztery panie. Nagrodę Starosty otrzymały: Justyna Łękawska (Gminna Biblioteka Publiczna w Rytrze), Anna Motyka (Gminna Biblioteka Publiczna w Grybowie z/s Stróżach), Wioletta Orłowska (Powiatowa i Miejsko-Gminna  Biblioteka Publiczna w Starym Sączu), Ewelina Wódkiewicz (Biblioteka Publiczna Gminy Krynica Zdrój).
 
Fot. Maria Olszowska
 
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź