miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

“…nie usłyszałem żadnego słowa na pożegnanie…” Kolejne wypowiedzenia w MOK w Nowym Sączu

0 1 448

W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu kolejne zmiany. Z pracą pożegnały się 3 osoby pracujące na stanowisku portier-konserwator. Wypowiedzenia wręczyła im p.o. kierownika administracyjnego Joanna Roman. Ze stanowiskiem pożegnał się m.in. Mieczysłąw Filipczyk, który związany był z placówką od 25 lat. Był najstarszym aktorem Teatru Robotniczego.

 

Czytaj również: Wielka dziura na środku skrzyżowania w Nowym Sączu! Trwają prace naprawcze [Zdjęcia]

 

Dziś po 25 latach opuściłem budynek MOK-u. Mój drugi dom, gdyż był tam Teatr, moje drugie życie. Mali ludzie sprawili, że nie usłyszałem żadnego słowa na pożegnanie. Odchodzę w ciszy na ciemnej pustej scenie, bez publiczności. Zamknąłem więc drzwi i wyszedłem na słońce, na powietrze, na lepsze czasy, do przyjaciół. Chcę tylko powiedzieć, że władza krucha jest – TEATR trwa wiecznie. Do zobaczenia –  poinformował Mieczysław Filipczyk.

 

Komentarze po odejściu Mietka z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu

Jerzy Gwiżdż Panie Mieczysławie! DZIĘKUJE!!! Dziękuję za te wszystkie lata Pańskiej wspaniałej i podziwianej aktywności scenicznej na deskach sali teatralnej MOK. Wierzę, że jednak to też początek nowej Pana teatralnej przygody w innym miejscu, bo inaczej sądecka kultura bardzo zubożeje. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy ” władcy ” Nowego Sącza preferują kulturę porębianą, której efektem już niedługo będzie, niestety, sądecka kultura porąbana. Życzę odporności na wszelkie wirusy i dużo zdrowia. Nowosądeczanie są Panu wdzięczności za radość i refleksję , która dzięki Panu i Pana talentowi stała się ich, naszym udziałem. Dziękuję Panu jako były prezydent Nowego Sącza, ale przede wszystkim jako wdzięczny odbiorca Pana artyzmu. Serdecznie pozdrawiam. Jerzy Gwiżdż

 
Wojciech Piech Panie Mieciu, Jeszcze będzie przepięknie |Jeszcze będzie normalnie |
Jeszcze będzie przepięknie … w Nowym Sączu … Pozostaję z wielkim szacunkiem dla Pana i Wszystkich Współtworzących MOK w oryginalnym, pierwotnym, wspaniałym wydaniu!❤️❤️❤️

 

 

Leszek Zegzda Wściekłem się! Dość!

 

Ewa Michalina Jak to. Mok i Ty to jedno… Nie wyobrażam sobie sceny bez Ciebie. Nie…

 

Izabella Baczyńska Takie przykre pożegnanie ściska serce, ale my Ciebie znamy i bardzo za wszystko co dla kultury zrobiłeś doceniamy i Cię kochamy. Mietek jesteś Wielki, serdecznie Cię pozdrawiam .

Rafał Kmak
fot. Facebook

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź