miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Niebawem Ogólnopolski Turniej Tańca o puchar prezydenta Miasta Nowego Sącza!

0 545

W najbliższy weekend (2-3 marca) w hali MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej 34 w Nowym Sączu po raz kolejny odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego i Nowoczesnego „Wir Festiwal 2019” pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Ludomira Handzla. Na parkiecie zaprezentują się zarówno zespoły tańca nowoczesnego, jak i pary taneczne.

 

Czytaj również: To było prawdziwe święto tańca! Wir Festiwal 2018 już za nami [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego i Nowoczesnego „Wir Festiwal 2019” zostanie rozegrany przez dwa dni (2-3 marca), a w tanecznych zmaganiach uczestniczyć będą pary oraz zespoły zrzeszone w Federacji Tańca Sportowego.

2 marca na parkiecie hali MOSiR pojawią się zespoły tańca nowoczesnego od debiutów do zaawansowanych w konkurencjach tanecznych takich, jak: hip-hop, show dance, współczesny (balet, modern, jazz), dancehall, break dance, pop ping.

3 marca widzowie będą mieli okazję zobaczyć pary taneczne zręcznie poruszające się na parkiecie w dziesięciu tańcach z podziałem na styl latynoamerykański, w którym rozróżniamy takie tańce, jak: samba, cha-cha, rumba, jive, passodoble oraz styl standardowy, do którego należą: walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot i quickstep. Swoje umiejętności będą również prezentować przedszkolaki oraz klasy wstępne.

Turniej został podzielony na osiem bloków tanecznych, w których kategorie wiekowe oraz poziom klas tanecznych będą bardzo urozmaicone. Zawodnicy będą mogli walczyć o medale, puchary, a także punkty, które są konieczne do podniesienia klas tanecznych. Tancerze zostaną ocenieni przez sędziów najwyższej kategorii z całej Polski oraz Słowacji.

Na to wspaniałe widowisko, które będzie miało miejsce w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej 34 w Nowym Sączu serdecznie zaprasza wszystkich miłośników tańca główny organizator Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego i Nowoczesnego „Wir Festiwal 2019”, czyli Szkoła Tańca WirDance Janusz Szczepaniak.

Warto podkreślić również, że znacznym wsparciem przy organizacji Turnieju „Wir Festiwal 2019” jest pomoc rodziców tancerzy ze Szkoły Tańca WirDance.

Szczegółowe informacje na temat tego wyjątkowego wydarzenia kulturalnego znajdują się na stronie internetowej: http://wirdance.pl/turnieje/11-turnieje/153-ogolnopolski-turniej-tanca-wir-festiwal-2-3-marzec-2019.html.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: Szkoła Tańca WirDance Janusz Szczepaniak
Fot.: Marek Jaśkiewicz (archiwum 2018)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź