miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Agnieszka Szpałek i Krzysztof Góra z pucharem prezydenta Miasta! [ZDJĘCIA]

0 1 160

W hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej 34 w Nowym Sączu po raz kolejny odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego i Nowoczesnego „Wir Festiwal 2019” pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Ludomira Handzla. Zwyciężyła para z Klubu Tańca Towarzyskiego ELITA Kraków.

 

Czytaj również: To było prawdziwe święto tańca! Wir Festiwal 2018 już za nami [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

Podczas tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego i Nowoczesnego „Wir Festiwal 2019” w zmaganiach uczestniczyły pary oraz zespoły zrzeszone w Federacji Tańca Sportowego. Na parkiecie pojawiło się około stu par z jedenastu klubów tanecznych z Polski oraz dwóch klubów zagranicznych.

Zaprezentowany został mistrzowski poziom umiejętności tanecznych, w tym niezwykły szyk tańców standardowych i energia tańców latynoamerykańskich. Turniej dla zawodników był sportową rywalizacją wywołującą silne emocje, które udzielały się kibicującym rodzinom i przyjaciołom. Pary taneczne walczyły o zwycięstwo w zawodach, puchary, punkty oraz przepustki do wyższych klas tanecznych. Na parkiecie królowały ekstrawaganckie stroje, kolorowe makijaże i piękne fryzury.

2 marca na parkiecie hali MOSiR zatańczyły zespoły tańca nowoczesnego od debiutów do zaawansowanych w konkurencjach tanecznych takich, jak: hip-hop, show dance, współczesny (balet, modern, jazz), dancehall, break dance, pop ping.

3 marca widzowie mieli okazję zobaczyć pary taneczne zręcznie poruszające się na parkiecie w dziesięciu tańcach z podziałem na styl latynoamerykański, w którym rozróżniamy takie tańce, jak: samba, cha-cha, rumba, jive, passodoble oraz styl standardowy, do którego należą: walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot i quickstep. Swoje umiejętności na parkiecie zaprezentowały także przedszkolaki oraz klasy wstępne.

Puchar prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla powędrował w konsekwencji do Agnieszki Szpałek i Krzysztofa Góry z Klubu Tańca Towarzyskiego ELITA Kraków. Para zaprezentowała na parkiecie najlepszy styl, pokonując pozostałych uczestników widowiska.

Nagrody oraz puchary wręczyli tancerzom: Ludomir Handzel – prezydent Miasta Nowego Sącza oraz Tomasz Baliczek – dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta.

Głównym organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego i Nowoczesnego „Wir Festiwal 2019” w Nowym Sączu była Szkoła Tańca WirDance Janusz Szczepaniak.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Szkoła Tańca WirDance (Sylwia Rolka-Szabla)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź