miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Urszula będzie gwiazdą podczas tegorocznego Sylwestra na rynku!

0 327

Sylwester 2018 w Nowym Sączu zapowiada się bardzo interesująco, ponieważ na scenie pojawi się znana i lubiana polska wokalistka Urszula. Na realizację przedsięwzięcia zarezerwowana została kwota około 180 tysięcy złotych w budżecie Miasta Nowego Sącza.

 

Czytaj również: Sądeczanka Izabela Szafrańska dostała się do półfinału The Voice of Poland! [WIDEO]

 

W ubiegłym roku na sądeckim rynku w trakcie Sylwestra wystąpił Krzysztof Krawczyk, natomiast w gminie Chełmiec zaśpiewał Kamil Bednarek. W tym roku władze Miasta Nowego Sącza postanowiły zaprosić na sylwestrową imprezę pod gwiazdami Urszulę.

Urszula Beata Kasprzak urodziła się 7 lutego 1960 roku w Lublinie. Polska piosenkarka rockowa i autorka tekstów swoją karierę rozpoczęła w 1977 roku. W 1982 roku natomiast zaczęła współpracę z Budką Suflera, śpiewając piosenki, które stały się hitami: „Luz blues, w niebie same dziury”, „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Malinowy król” czy „Powiedz, ile masz lat”. W zespole poznała gitarzystę Stanisława Zybowskiego, który stał się jej głównym kompozytorem (m.in. hitu „Rysa na szkle”), a z czasem również mężem. W 1990 roku wspólnie wyjechali na cztery lata do USA. Po powrocie do Polski nagrała przełomową, hardrockową, płytę „Biała droga”, której sprzedano 800 tysięcy egzemplarzy, lansując takie przeboje jak „Na sen” czy „Konik na biegunach”.

W 2018 roku Urszula świętuje 35-lecie swojej działalności. W lutym i marcu koncertowała w kilku miastach, m.in. w Poznaniu, Gdańsku i Krakowie, w ramach trasy koncertowej „Najlepsze 80-te”. Trasę kontynuowała jesienią. W styczniu wydała singiel „O mnie o Tobie”.

Agnieszka Michalik
Fot.: Facebook Urszula

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź