miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

O co nie pytać na pierwszej randce?

1 311

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. A na pierwszej randce, gdy chce się wypaść jak najlepiej, wcale nie jest trudno, by wypalić pytanie, które przekreśli znajomość. Dlatego warto wiedzieć, o co nie pytać, by dać sobie szansę na bliższe poznanie!

Są tematy, których lepiej nie poruszać, gdy dopiero kogoś poznajemy. Aby mieć dobre wspomnienia z pierwszego spotkania, warto nie tylko zadbać o swój wygląda, ale przede wszystkim ułożyć w głowie, o chcemy zapytać i starać się unikać tematów, które mogą wprawić w zakłopotanie drugą stronę. W końcu ma być to przyjemnie spędzony czas!

Opowiedz mi o byłym partnerze
Ani opowiadanie o swoich byłych, ani pytanie o byłych nie jest trafionym tematem. W pierwszym przypadku bardzo szybko można zrazić drugą stronę opowiadając o swoich byłych partnerach. Ktoś może pomyśleć, że tak jesteś do nich przywiązany albo poszukujesz kogoś podobnego. I z drugiej strony pytanie o poprzednie związki, wygląd poprzednich partnerów, powody zakończenia znajomości, to wszystko są to trudne tematy, których nie należy poruszać ani na pierwszej, ani na kolejnych randkach na wczesnym etapie znajomości. Na to przyjdzie czas. Warto pamiętać, że nie każdy jest otwarty i chętnie opowiada o byłych. Ponadto, są to wrażliwe tematy, które mogą wywołać bardzo duże zakłopotanie, bo co w sytuacji, gdy osoba, która siedzi przed nami, straciła partnera w wypadku czy też w wyniku choroby. Na trudne tematy przyjdzie czas.

Jakich pytań nie zadawać chłopakowi?
Są to przede wszystkim pytania o zarobki. Źle, a raczej bardzo źle o dziewczynach świadczy pytanie typu: ile zarabiasz? I z bardzo dużym prawdopodobieństwem przekreśli szanse na dalszą znajomość. A jest wiele pytań do chłopaka, które można zadać na pierwszej randce o charakterze neutralnym. Ściągę znajdziesz na stronie: https://www.zaskakujace.pl/pytania-do-chlopaka-na-randke.

Jakich pytań nie zadawać dziewczynie?
Jednym z takich pytań jest dotyczące potomstwa. Ta kwestia również zaliczana jest do trudnych tematów. I choć chłopak ma prawo wiedzieć, to dziewczyna może nie czuć się komfortowo z takim pytaniem. Pytania do dziewczyny na pierwszej randce, jak i w przypadku chłopaków powinny być neutralne, nie poruszające trudnych kwestii.

Trudne tematy
Wśród trudnych tematów są kwestie związane ze światopoglądem i religią. Choć chcemy wiedzieć jak najwięcej o drugiej osobie, to na te tematy przyjdzie jeszcze czas. Wraz z rozwojem relacji wiele rzeczy przychodzi naturalnie. Dzielimy się poglądami, zainteresowaniami i wchodzimy na coraz trudniejsze tematy.

Na pierwszej randce nie warto również poruszać tematów politycznych, które łatwo prowadzą do sprzeczek, gdy jest się po dwóch stronach barykady.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Anonim pisze

    Przede wszystkim trzeba rozmawiać na luźne tematy. Kiedyś poznałam chłopaka na https://www.znajdzlove.pl/ i na pierwszej randce opowiadał mi o swojej byłej. Miałam dość po kilka minutach

Zostaw odpowiedź