miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Ongaku trzy kamienie” w Sokole! Niezapomniana przygoda z Operą Krakowską czeka

Rodzinny spektakl Opery Krakowskiej z tłumaczeniem na język migowy i audiodeskrypcją, adresowany dla dzieci w wieku 8-15 lat

0 184

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza dzieci wraz z opiekunami na w pełni dostępny spektakl “Ongaku trzy kamienie”, który jest realizowany we współpracy z Operą Krakowską. Wydarzenie odbędzie się 6 października o godz. 12.00 w Sali im. Romana Sichrawy MCK SOKÓŁ.

 

Czytaj również: Rozmowy o teatrze i kulturze

 

Bilety w sprzedaży od 23 września online oraz w kasie Instytucji. ”Ongaku” to spektakl rodzinny z tłumaczeniem na Polski Język Migowy i audiodeskrypcją, adresowany do dzieci w wieku 8-15 lat.

Utrzymany w konwencji fantasy, jest muzyczną opowieścią o Janku, nastolatku, który stracił matkę i nie może odnaleźć porozumienia z ojcem. W wyobraźni chłopak tworzy tytułową krainę Ongaku, z której przybywa wojowniczka Merodi i wprowadza go w świat tajemnic, poszukiwania odwagi i otwartości. Rozpoczyna się podróż do trzech światów. Jak głosi legenda, znajdują się w nich trzy kamienie prawdy, dzięki którym zniszczona przez złego Waru kraina Ongaku na nowo odzyska równowagę. Te trzy światy są ze sobą połączone i stają się symbolem naszej tolerancji, zrozumienia drugiego człowieka i spojrzenia na otaczający świat z jego perspektywy.

 

 

W opowieści ważną rolę odgrywają drzwi – to one symbolizują brak zrozumienia i ścianę, jaką często budujemy w relacjach z drugim człowiekiem. Drzwi, które zatrzaskuje przed ojcem syn stają się murem odgradzającym go po stracie matki od świata realnego. Podczas swojej przygody uczy się otwierać drzwi do światów chaosu, ciszy i mroku, dzięki czemu poznaje siebie, swoją wrażliwość i umiejętności. Spektakl ukazuje przygody, które otwierają drzwi do zrozumienia człowieka, komunikowania się i budowania więzi ojca z synem. Akcja, edukacja, muzyka i uwrażliwianie to przenikające się elementy, które prowadzą do finału z pozytywnym przesłaniem.

 

***

“Ongaku trzy kamienie” jest spektaklem innowacyjnym przystosowanym dla osób z niepełnosprawnościami słuchu, wzroku i ruchu. Odpowiednie elementy jak m.in. audiodeskrypcja, język migowy, efekty dźwiękowe i wizualne umożliwiają każdemu widzowi poznanie świat dźwięków Ongaku, a także edukują i ułatwiają zrozumienie innego człowieka.

Opracowanie graficzne plakatu – Opera Krakowska

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź