miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Operetka dla najmłodszych? Mały kominiarczyk na deskach „Sokoła”!

0 798

Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” przygotowało niezwykłą propozycję. Już w sobotę (1 lutego) podczas interaktywnego spektaklu zintegrują się dzieci oraz młodzież. Nad całością panować będą realizatorzy z Opery Śląskiej. zapowiada się niezwykły spektakl nie tylko dla tych najmłodszych melomanów! Bilety już od 10 zł!

 

Czytaj również: 1917 wchodzi do kin! Poznaj śmiertelny front I WŚ

 

„Mały kominiarczyk. Zróbmy operę!” Benjamina Brittena to propozycja dla młodych melomanów chociaż starszym także się spodoba. Jest to interaktywny spektakl stworzony przez realizatorów Opery Śląskiej, w którym udział biorą dzieci i młodzież – zapowiadają organizatorzy.

 

Link do wydarzenia – KLIK

 

Fabuła: Chłopiec Sam zostaje sprzedany przez biednego ojca złym kominiarzom. Podczas pracy kominiarczyk utyka w kominie. Na szczęście wyciągają go stamtąd mali mieszkańcy domu i pomagają w ucieczce. Taką historię stworzyli wspólnie kompozytor Benjamin Britten i autor libretta, Eric Crozier. Opera jest interaktywna. Biorą w niej udział dorośli śpiewacy, dzieci oraz sama publiczność.

Mam nadzieję, że publiczność da się wciągnąć do naszego spektaklu – mówi Zofia Dowjat, reżyser.

Muzyka jest bardzo różnorodna, nawiązuje do różnych gatunków – pojawiają się m.in. walc, szanty czy kołysanka.- Zaletą tej opery, jest to, że odczarowuje gatunek opery tradycyjnej, właśnie przez to, że dzieci nie śpiewają głosami operowymi” – podkreśla Grzegorz Brajner, kierownik muzyczny.

Opr. Rafał Kmak
źródło: MCK Sokół

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź