miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Powiatowy Przegląd Teatrzyków w Starym Sączu [ZDJĘCIA]

0 76

XXIII Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych miał miejsce na scenie Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu. Uczestniczyło w nim dziesięć grup.

 

Czytaj również: „Dziadek do orzechów” w Miejskim Ośrodku Kultury

 

Podczas Powiatowego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych zaprezentowały się zespoły działające przy szkołach, domach i klubach kultury oraz parafiach. Głównym celem wydarzenia jest rozwijanie u uczniów zainteresowań różnymi formami teatralnymi i stworzenie im możliwości zaprezentowania aktorskich zdolności szerszemu gronu odbiorców.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyli: Grupa Teatralna „Hokus Pokus” z Niepublicznego Przedszkola „Danapis” w Nowym Sączu oraz Grupa Teatralna „Niedogadani” z Gminnego Ośrodka Kultury w Nawojowej. Drugie przypadło Grupie Teatralnej „Akademia Ramsa” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Starym Sączu oraz Szkolnemu Kołu Recytatorsko-Teatralnemu ze Szkoły Podstawowej w Wierchomli Wielkiej. Grupy Teatralne „Pegaz” z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu i „Gdybuśki” ze Szkoły Podstawowej w Moszczenicy wywalczyły trzecie miejsce.

Organizatorem Powiatowego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych jest Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, natomiast patronat honorowy nad imprezą sprawuje starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.