miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Powiedzieć jedno chcę. Ojcze, usłysz mnie! Utwór z Jesus Christ Superstar z sądeczaninem olśniewa [Nagranie]

0 856

Rok temu pandemia pozbawiła nas wielu możliwości. Nowosądeczaninowi Tomaszowi Bulzakowi odebrała możliwość wzięcia udziału w przedsięwzięciu, które – jak sam uważa – byłyby życiowe – występu w rock-operze “Jesus Christ Superstar” gdzie miałem grać tytułową rolę. Poniżej prezentujemy teledysk “Gethsemane” zrealizowany przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Sączu.

 

Czytaj również: Przecierali szlaki sprzątając wyrzucany plastik. Górska Odyseja trwa [Nagranie]

 

– Premiera nie doszła do skutku, a ja nie czekając co wydarzy się w tym roku postanowiłem zrealizować teledysk do piosenki “Gethsemane”, najsłynniejszej z całego tego musicalu. Wierzę, że ten utwór zmusi do pogłębionej refleksji i w doskonały sposób wprowadza w nastrój nadchodzących świąt – mówi Tomasz Bulzak.

 

 

Jesus Christ Superstar stał się czymś więcej, niż jeszcze jednym musicalem. Przedstawienie stworzone w 1970 roku przez dwóch młodych, zaledwie dwudziestokilkuletnich Brytyjczyków, Andrew Lloyd Webbera i Tima Rice okazało się jednym z największych przebojów w historii teatru muzycznego, spektaklem na miarę rewolucji Dzieci Kwiatów. Webber i Rice zaproponowali hipisowską wersję Ewangelii — ilustrowaną muzyką rockową opowieść, w której Jezus Chrystus kreowany jest na pierwszego młodzieżowego idola w dziejach świata. Popularność JCHS — mimo zmieniających się mód i tendencji muzycznych — trwa do dzisiaj. Początkowo wydany jako płyta koncepcyjna, a następnie wystawiany na Broadwayu, West Endzie doczekał się także nagrodzonej Złotym Globem adaptacji filmowej, a popularność tej rock-opery mimo zmieniających się mód i tendencji muzycznych – trwa do dzisiaj. W Polsce po raz pierwszy została wystawiona w 1987 roku na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni w reżyserii Jerzego Gruzy (w główną rolę Jezusa wcielił się Marek Piekarczyk), a następnie z powodzeniem spektakl gościł na scenach Teatru Rozrywki w Chorzowie, Teatru Muzycznego w Poznaniu, Teatru Muzycznego w Łodzi czy warszawskiego Teatru Rampa. W 2020 roku swoją premierę miała mieć dębicka wersja tej rock-opery, gdzie rolę Jezusa miał kreować Tomasz Bulzak. Ze względu na pandemię spektakl zawieszono.

Tomasz Bulzak. Urodził się 24 listopada 1991 r. w Nowym Sączu, tam też stawiał swoje pierwsze kroki na scenie, zarówno muzycznej, jak i teatralnej. Choć ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie, gdy tylko może poświęca się swojej największej pasji: muzyce. Jest wokalistą kształconym według skandynawskiej metody CVT pod okiem Krzysztofa Szczypuły. Śpiewa w hard-rockowym zespole Hardway. Z powodzeniem odnajduje się także na scenie teatralnej i musicalowej, w 2018 r. wystąpił w roli Fiedki w musicalu „Skrzypek na dachu”, zaś w 2021 r. Tomek będzie kreował rolę Jezusa w rock-operze „Jesus Christ Superstar”. W 2020 roku został zwycięzcą trzeciej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Rockowego „Muzyka dla Wszystkich”, zdobywając Grand Prix oraz Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Muzyka dla Wszystkich. W 2021 roku został zwycięzcą odcinka Szansy na Sukces z piosenkami Czesława Niemena.

źródło: youtube
fot. Musical “Jesus Christ Superstar” Teatru Rampa w CKK Jordanki Grzegorz Olkowski

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź