miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przed nami VII Kongres Kultury Regionów

0 332

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie pasjonatów, twórców i znawców lokalnej kultury i dziedzictwa – VII Kongres Kultury Regionów, który w tym roku odbędzie się stacjonarnie w dniach 19-22 października w Nowym Sączu.

 

Czytaj również: Wernisaż profesora Krzysztofa Trusza „Pięć sylab”

 

Organizowany od 2015 roku przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu Kongres Kultury Regionów jest wydarzeniem o zasięgu międzynarodowym, inspirującym spotkaniem teoretyków i praktyków z różnych dziedzin kultury i nauki, ludzi samorządu i autorytetów lokalnych. Rokrocznie porusza się tutaj tematy związane z niematerialnym dziedzictwem kulturowym. Naszym celem jest także stworzenie okazji do pogłębiania wiedzy oraz obejmowania refleksją kwestii kulturowych z punktu widzenia kompetencji, potrzeb i aspiracji współczesnego człowieka.

Tegoroczny kongres przebiegnie pod egidą kobiecości wyrażonej w myśli przewodniej WODA JEST KOBIETĄ. Liczne konotacje kulturowe związane zarówno z żywiołem, jak i płcią oraz skojarzeniem obu, warte są szerszej refleksji. Jej efekty połączone z doświadczeniami, które uczestnicy zdobędą podczas paneli i warsztatów, mogą okazać się bardzo inspirujące dla uczestników i owocować wieloma niebanalnymi projektami wynoszącymi praktykowanie dziedzictwa tradycji na nowy, wyższy poziom.

 

Więcej informacji znajdziesz tutaj – KLIK

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź