miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przeszło 2,5 mln zł do podziału!

Nabór wniosków w ramach projektu Mecenat Małopolski

0 619

Do 14 lutego br. trwa nabór wniosków (I etap naboru) w ramach Mecenatu Małopolski 2019 – konkursu ofert na promocję kultury w Województwie Małopolskim. Granty rozdysponowane będą ze środków Województwa Małopolskiego.

Marta Mordarska

– Czekamy na wnioski wszystkich zainteresowanych organizacją koncertu, festiwalu muzycznego, wydarzenia nawiązującego do promocji i dbania o tradycyjne wartości naszego wspólnego regionu jakim jest Małopolska – mówi Marta Mordarska, wiceprzewodnicząca Komisji Kultury Województwa Małopolskiego.  Czekamy na wnioski m.in. od organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, czy spółdzielni socjalnych – podmiotów, które wspierają tożsamość lokalną i regionalną, promują kulturę i tradycje mniejszości narodowych, bądź grup etnicznych z Małopolski – dodaje Marta Mordarska.

Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył na tegoroczną edycję programu 2 mln. 600 tys. zł. w dwóch naborach:
1) w ramach I naboru zaplanowano kwotę 2.000.000 zł jako łączną wartość dotacji udzielonych na realizację wybranych zadań. Termin składania ofert w konkursie upływa 14.02.2019 r. o godz. 16.00,
2) w ramach II naboru zaplanowano kwotę 600.000 zł jako łączną wartość dotacji udzielonych na realizację wybranych zadań. Termin składania ofert w konkursie upływa 04.06.2019 r. o godz. 16.00.

Wydarzenia organizowane dzięki wsparciu finansowemu w ramach Mecenatu Małopolski mają na celu wzmacnianie tożsamości regionalnej oraz prezentowanie niezależnych inicjatyw artystycznych i obywatelskich. Promują również tradycje mniejszości narodowych i grup etnicznych zamieszkujących nasz region czy pomagają aktywizować różne grupy wiekowe mieszkańców Małopolski.

Do konkursu można zgłaszać wydarzenia, które są zaplanowane na 2019 rok. Wkład własny musi wynosić 20 proc. Warto dodać, że w ubiegłym roku województwo małopolskie wsparło 366 wydarzeń kwotą 3 mln. 910 tys. zł.

Wszystkie szczegółowe informacje związane z otwartym konkursem ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2019 r. pn. „Mecenat Małopolski” można znaleźć KLIKAJĄC Z LINK.

Rafał Kmak
źródło: facebook, fot. archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź