miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pułapki basowe w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Starym Sączu

0 243

 

II piętro Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu przeszło gruntowny remont. Dzięki środkom z budżetu Powiatu Nowosądeckiego ośrodek ma teraz m.in. nowoczesne studio nagrań i salę lustrzaną do zajęć tanecznych. Koszt prac adaptacyjnych i wyposażeniowych II piętra, w tym studia nagrań, sięgnął blisko 200 tysięcy złotych. 

 

Czytaj również: Przed nami deszcz i burze z porywistym wiatrem
i lokalnymi gradobiciami [Ostrzeżenie meteorologiczne]

 

 Studio zostało stworzone między innymi na potrzeby nagrań realizowanych w ramach Fonoteki Powiatowej – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Przypomnę, że Fonoteka Powiatowa jest unikatową na skalę kraju, wyjątkowo cenną spuścizną jaką twórcy ludowi przekazują swoim następcom. W tym roku Fonoteka obchodzi 20. urodziny, a w swoich zbiorach ma już ponad 160 albumów z muzyką.

Oprócz studia nagrań, na II piętrze przygotowany został kącik dla dzieci oczekujących na zajęcia. W miłej atmosferze można spędzić czas w przytulnym, kameralnym pomieszczeniu. Ponadto udało się stworzyć salę lustrzaną, w której swoje umiejętności doskonalą młodzi adepci tańca nowoczesnego. 

 

 

Prace obejmowały modernizację instalacji elektrycznej, odnowienie powierzchni ścian i sufitów na klatce schodowej, korytarzu i w pomieszczeniach, montaż stolarki drzwiowej, w tym o specyfice akustycznej, pomiary specyfikacji akustycznej i dobór właściwych elementów wygłaszających studio.

– Ponadto zostały zamontowane panele akustyczne, pułapki basowe i rozpraszacze dźwięku – mówi Krzysztof Szewczyk, dyrektor PMDK w Starym Sączu. Wszystko było produkowane na nasze zamówienie.

W ramach tej inwestycji zamontowano również instalację komunikacji studyjnej w tym monitoring bezlatencyjny, zakupiono sprzęt studyjny i lustra do sali tanecznej, a także elementy wyposażenia „poczekalni”.

Opr. Rafał Kmak
Fot. Maria Olszowska

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź