miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rusza Dziecięcy Festiwal Kulturalny

0 513

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zaprasza na przedstawienia w ramach rozpoczynającego się 21 lutego Dziecięcego Festiwalu Teatralnego. Dwie pierwsze propozycje spektaklów to: Mała Syrenka oraz Kot w butach.

 

Czytaj również: Będą kształcić logistyków!

 

W opowieści o Małej Syrence  widzowie przeniosą  się do podwodnej krainy Króla Siedmiu Mórz i jego córki – w dniu jej czternastych urodzin – kiedy po raz pierwszy ma wypłynąć z głębin na powierzchnię morza, aby zobaczyć świat ludzi. Tymczasem wyczekiwany ląd i rzeczywistość z babcinych opowieści może okazać się trudnym i niebezpiecznym wyzwaniem. W podróży towarzyszyć jej będzie Konik Morski i Krab. Pomóżcie Syrence odnaleźć prawdziwą miłość i przekonajcie się, co z tym wspólnego ma tajemnicza Wiedźma z Głębin…?

 

Kolejna propozycja to Kot w Butach. Scenariusz bajki powstał na podstawie baśni Charlesa Perraulta o tym samym tytule. Jest to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych baśni. Opowiada o przebiegłym i zabawnym kocie, który w trosce o swojego pana, dopuszcza się wielu niecnych czynów i krętactw, by poprawić jego los i udowodnić, że kot potrafi być najlepszym przyjacielem człowieka. Lalki, mistrzowski tekst Jana Brzechwy i wesołe piosenki sprawią że każdy znajdzie w tym przedstawieniu powód do uśmiechu!

 

Szczegółowe informacje na temat spektaklów oraz biletów znajdziesz [tutaj]

 

Fot: pixabay. com
Źródło: MOK w Nowym Sączu

 

 

 

 

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź