miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecka Jesień Kulturalna odwołana!

0 771

– Polityka jest nieprzewidywalna stąd podjąłem trudna decyzję o przełożeniu na rok następny Sądeckiej Jesieni Kulturalnej – poinformował na swoim profilu Facebook Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. W ramach wydarzenia zaplanowanych było 40 spektakli teatralnych i 14 koncertów. Przygotowanych było 14 000 wejściówek. Budżet imprezy przekracza 1,2 mln złotych.

 

Czytaj również: Młodzi rozmawiają o przyszłości! #NajlepszyPlanDlaMłodych

 

Będąc odpowiedzialnym za zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, a także za koszty związane z organizacją Sądeckiej Jesieni Kulturalnej, nie zdecyduję się na podjęcie ryzyka, które mogłoby doprowadzić do tego, że efekt ogromnej pracy i zaangażowania wielkich środków finansowych pójdzie na marne, gdyż nie będzie mogło go zobaczyć duże grono Sądeczan – czytamy w komunikacie.

 

 

Czerwone i żółte strefy wydzielone zostają na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń z ostatnich 14 dni na danym obszarze. Jeśli w tym okresie zdiagnozowanych zostanie ponad 12 przypadków koronawirusa na 10 tys. mieszkańców, to powiat kwalifikuje się jako czerwoną strefę. Limit dla Nowego Sącza to 96 przypadków w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli w tym okresie zdiagnozowanych zostanie ponad 6 przypadków koronawirusa na 10 tys. mieszkańców, to powiat kwalifikuje się jako żółtą. Limit dla Nowego Sącza to 48 przypadków w ciągu ostatnich 14 dni. 

Zakażenia na przestrzeni ostatnich 14 dni w Nowym Sączu

5 września – 2 przypadki
4 września – 2
3 września – 4 
2 września – 3
1 września – 8
31 sierpnia – 3
30 sierpnia – 12
29 sierpnia – 4
28 sierpnia – 9
27 sierpnia – 12
26 sierpnia – brak
25 sierpnia – 2
24 sierpnia – 2
23 sierpnia – 40

Rafał Kmak
fot.: Facebook | Sądecka Jesień Kulturalna 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź