miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeczanin z I nagrodą Międzynarodowego Festiwalu „Orfeusz w Italii”!

0 378

Sądeczanin Krystian Gizicki zdobył I nagrodę X międzynarodowego Festiwalu „Orfeusz w Italii” w kategorii solistów do lat 10. Został również doceniony przez widzów, dzięki którym zdobył nagrodę publiczności. Festiwal odbył się w miejscowości Lido di Jesolo we Włoszech i brało w nim udział ponad 300 uczestników z Bułgarii, Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Malty, Szwecji, Rumunii oraz Polski.

 

Czytaj również: Michał Szczygieł śpiewa z Chiarą Grispo z Włoch! [WIDEO]

 

Krystian Gizicki na co dzień ćwiczy swój wokal w grupie solistów Studia Piosenki w Pałacu Młodzieży pod okiem Doroty Szymbary i Leszka Zygmunta. Jest również członkiem zespołu wokalno-tanecznego „Promyczki Dobra”. Podczas lipcowego XV Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” odbywającego się w Nowym Sączu, Krystian wyśpiewał sobie kwalifikację do udziału w festiwalu we Włoszech.

To dla nas nie tylko radość, ale też powód do wielkiej dumy! Sukces Krystiana pokazuje, że nasi wokaliści godnie reprezentują Pałac Młodzieży i miasto Nowy Sącz zarówno podczas wydarzeń krajowych, jak i tych odbywających się poza granicami Polski. Na szczególny szacunek zasługuje fakt, że Krystianowi udało się zdobyć serca publiczności, a to chyba największe wyróżnienie dla każdego artysty – mówi Milenia Małecka-Rogal, dyrektor Pałacu Młodzieży.

Krystianowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

Opr.: Klaudia Celusta

Źródło i fot.: Pałac Młodzieży w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź