miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeczanka w najnowszym serialu Netflixa!

Joanna Kulig zagra u reżysera Damiena Chazelle’a autora oskarowej produkcji La La Land

0 884

Pochodząca z Muszynki (małej podsądeckiej miejscowości w gminie Krynica-Zdrój) Joanna Kulig zagra jedną z głównych ról w najnowszej produkcji platformy Netflix. „The Eddy” to debiut telewizyjny nagrodzonego Oscarem reżysera Damiena Chazelle’a, twórcy filmu „La La Land”.

Czytaj również: Ja pierdzielę, sądeczanka najlepszą aktorką w Europie. Zobacz jej reakcję KLIK

„The Eddy” to dramat muzyczny osadzony w wielokulturowej rzeczywistości współczesnego Paryża. Jego akcja toczyć się będzie wokół jednego z paryskich klubów. To opowieść o jego właścicielu, członkach grającego tam na stałe zespołu i otaczającym ich, tętniącym życiem mieście. Kręcony w Paryżu ośmioodcinkowy serial będzie dostępny wyłącznie na platformie Netflix.

Joasia wcieli się w Maję kobietę o niezwykłym głosie, borykająca się z problemem alkoholowym. Gdy śpiewa, znajduje się w centrum uwagi, a oczy wszystkich są zwrócone na nią. Poza sceną czuje się zagubiona, niepewna kierunku, w którym zmierza jej życie. W obecnej sytuacji zdaje się, że nie pozostaje jej nic innego, jak dołączyć do zespołu Elliota, któremu od czasu do czasu partneruje, mimo że do tej pory opierała się podjęciu tej decyzji.

Aktorka wyróżniona została niedawno Europejską Nagrodą Filmową w kategorii Najlepsza Aktorka za główną rolę w nominowanym do Oscara filmie Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna”. Aktorka została także laureatką Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2019 w kategorii Najlepsza Główna Rola Kobieca. Wkrótce będzie ją można oglądać w serialowym dramacie „Hanna”.

Opr. Rafał Kmak
fot. Joanna Kulig | instagram, Netflix

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź