miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

SJK: Już wkrótce Fantazja Filmowa Sądeckiej Orkiestry Kameralnej

0 271

Już 21 września (wtorek) w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbędzie się Fantazja Filmowa Sądeckiej Orkiestry Kameralnej. Bilety dostępne sią na stronie MOK – KLIK. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającej Sądeckiej Jesieni Kulturalnej ’21.

Czytaj również: Koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy już w najbliższą niedzielę

 

Sądecka Orkiestra Kameralna to niezwykła inicjatywa Maestro Leszka Mieczkowskiego, kwartetu Dobry Ton i grupy przyjaciół, którzy w trakcie koncertów prowadzą publiczność szlakiem znanych i lubianych melodii, lecz w nowy, świeży i niespotykany dotąd sposób.

 

 

Sądecka Orkiestra Kameralna to niezwykła inicjatywa Maestro Leszka Mieczkowskiego, kwartetu Dobry Ton i grupy przyjaciół, którzy w trakcie koncertów prowadzą publiczność szlakiem znanych i lubianych melodii, lecz w nowy, świeży i niespotykany dotąd sposób.

Zespół składa się z dyplomantów i absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Członkami orkiestry są indywidualności z sukcesami poruszające się na gruncie muzyki klasycznej i rozrywkowej – to laureaci ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów i festiwali, najzdolniejsi młodzi muzycy południowej Polski. Zestaw osobowości zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie profesjonalizmu.

Zespół posiada artystów MŁODYCH DUCHEM, a więc osoby z energią i werwą wchodzące na pole realizacji swoich pasji muzycznych, jednostki gotowe zjednoczyć się, by przeciwstawić się rutynie i z uśmiechem oraz animuszem prowadzić publiczność w świat pięknych melodii. Różnorodność zainteresowań poszczególnych członków orkiestry przejawia się w zróżnicowaniu repertuarowym m.in. koncerty tangowe, muzyki filmowej, bajkowej, przeboje muzyki polskiej, a także nieoczywiste aranżacje utworów operetkowych, arii operowych czymuzyki pop (i wiele innych.). 

Liczne zaproszenia instytucji muzycznych z kraju są doskonałą wizytówką jakości oraz wielkiego potencjału prężnie rozwijającego się zespołu. Na swoim koncie posiada już nagrane 2 płyty CD: Live in Cieszyn oraz Fantazja Filmowa.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź