miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

SJK: Sylwia Grzeszczak w Nowym Sączu!

0 414

Już 24 września w Amfiteatrze w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu odbędzie się koncert Sylwii Grzeszczak. Bilety dostępne sią na stronie MOK – KLIK. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającej Sądeckiej Jesieni Kulturalnej ’21. UWAGA! W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu trwa promocja, kub 3 bilety, a 4 dostaniesz gratis.

 

Czytaj również: Noc Kabaretowa w nowosądeckim Amfiteatrze

 

Wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów… jednym słowem człowiek – orkiestra…

Nie jest łatwo przejść „Od przedszkola do Opola”. Popularny niegdyś program był dla wielu dzieci tylko krótką muzyczną przygodą. Jednak dla 5-letniej Sylwii Grzeszczak nie było innego wyjścia – scena była jej pisana. Chwilę później w domu pojawił się fortepian, w którym również zakochała się od pierwszego „dotknięcia” klawisza. Sylwia ukończyła dwie szkoły muzyczne w Poznaniu i chociaż była wyróżniającą się pianistką, dobrze wiedziała że musi połączyć w sobie dwie miłości: grę i śpiew.

 

 

Uczestniczyła w IV edycji programu Idol, gdzie jako 15-latka doszła do etapu klubowego i o mały włos nie znalazłaby się w finale. W roku 2008 Sylwia podjęła współpracę z Liberem, który jako raper i autor tekstów szukał młodej, utalentowanej wokalistki do nowego projektu. I chyba lepiej nie mógł trafić.

Wspólnie szybko zdobyli polską publiczność. Single „Co z nami będzie”, „Nowe szanse”, czy „Mijamy się” stały się mega przebojami, długo utrzymując się na szczytach największych polskich rozgłośni radiowych, takich jak: RMF-FM, Radio Zet, czy Radio Eska. Sylwia to jedyna popowa wokalistka, która oprócz tego że ma ponadprzeciętny głos, potrafi również doskonale grać na fortepianie (jest zawodową pianistką).

Aby opisać karierę Sylwii Grzeszczak potrzebne byłoby co najmniej kilkanaście stron, ogrom sukcesów i wielkich przebojów takich jak “Małe rzeczy“, “Tamta dziewczyna“, “Sen o przyszłości“ i wiele innych, które mają na swoim koncie ponad miliard wyświetleń na YouTube i ogromną ilość zdobytych nagród na festiwalach.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź