miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Spektakl komediowy „Pomoc domowa” na deskach MOK-u

0 156

W sobotę (24 lutego) o godz. 16:30 i 19:15 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu zostanie zaprezentowane przedstawienie z okazji Walentynek pt. „Pomoc domowa” w wykonaniu krakowskiego Teatru Bagatela. Wystąpią m.in.: Karolina Chapko, Marek Kałużyński, Kamila Pieńkos oraz Maurycy Popiel i wielu innych znanych aktorów.

Czytaj również: Finałowy Koncert XLII Festiwalu Młodych Talentów w MCK Sokół

„Pomoc domowa” („La bonne Anna”) to kontynuacja brawurowego „Boeinga, boeinga – Odlotowych narzeczonych” w przezabawnym tłumaczeniu Bartosza Wierzbięty. Dla rezolutnej pokojówki Nadii nowa praca oznacza nowe kłopoty, choć entuzjastycznie oddający się romansom chlebodawcy pozwalają jej drenować swoje portfele i barek. W spektaklu publiczność odnajdzie wszystkie chwyty klasycznej farsy.

„La bonne Anna” (zaprezentowana polskiej widowni jako Perła w 1971 roku ) jest debiutem scenicznym Camolettiego z 1958 roku i artystyczną rozgrzewką przed wystawionym cztery lata później „Boeingiem, boeingiem”. Główna bohaterka, Nadia, tak wiele razy opowiada jednak o poprzednim pracodawcy: „ile ja z nim miałam nerwów, z nim i tymi jego babami!”, że miłośnicy „Odlotowych narzeczonych” z łatwością rozpoznają w nim Maksa. Obie sztuki stanowią odrębne całości i wciąż są wielkimi przebojami nie tylko francuskich scen.

Obsada:

Norbert: Michał Kościuk / Marek Kałużyński
Olga: Karolina Chapko / Kamila Klimczak / Małgorzata Piskorz
Maja: Kamila Pieńkos / Kaja Walden
Marek: Maurycy Popiel / Kosma Szyman
Nadia: Anna Rokita / Małgorzata Piskorz

Tłumaczenie – Bartosz Wierzbięta
Reżyseria – Paweł Pitera
Scenografia – Joanna Schoen
Reżyseria świateł – Marek Oleniacz
Asystent reżysera / inspicjent / sufler – Monika Handzlik

Prapremiera spektaklu wg tłumaczenia Bartosza Wierzbięty odbyła się w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Przedstawienie trwa 105 minut, a cena biletu to 90 złotych.

Rezerwacji można dokonać bezpośrednio w kasach MOK-u przy Al. Wolności w Nowym Sączu lub pod numerami telefonów: 18/443 89 59 wew. 20, 608 587 192.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: MOK Nowy Sącz, Teatr Bagatela

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź