miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

SPOTLIGHT #2 – Galaktyczny rock w wykonaniu Pozytywki!

0 339

Prezentujemy drugi projekt w ramach akcji SPOTLIGHT. Tym razem pragniemy przybliżyć twórczość zespołu Pozytywka, który pod koniec 2017 roku wydał studyjny a zarazem debiutancki album! Płyta jest mieszanką różnych gatunków muzycznych oraz przepełniona odniesieniami do pop kultury i wyraźnymi inspiracjami muzycznymi. Zapoznajcie się z albumem pt. „Pogodna Unia Bohaterów”. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

 

Czytaj również: Pasjonujesz się muzyką? Rusza SPOTLIGHT!

 

Zespół Pozytywka swoją muzykę zalicza do kategorii „galaktycznego rocka”. Każdy utwór to inspiracja czymś innym. Można powiedzieć, że płyta złożona jest z montypythonowskich scenek-kolaży. Jednak wszystkie utworu mają wspólną nić, którą jest odniesienie do „herosów popkultury”, tytułowej Pogodnej Unii Bohaterów. Album stanowi nietuzinkowy i muzyczny rollercoaster, który pozytywny stosunek do świata i ludzi, optymizm i wiarę w siebie.

 

 

W skład zespołu wchodzą:

  • Daniel „Deny” Gądek – odpowiedzialny za produkcję, wokal oraz gitarę.
  • Andrzej „Sajan” Stec – spełniający się w wokalnej części albumu.
  • Kamil „Kadżor” Nędza – dodający charakteru utworom za pomocą rapu.
  • Piotr Mordarski – odpowiadający za część rytmiczną perkusista.
  • Wojciech Fedeńczak – uzupełniający muzykę przy pomocy gitary basowej.

Pozytywka powstała z inicjatywy Deny’ego oraz Sajana w 2017 roku. Współpraca obu panów od samego początku była bardzo owocna. Stąd w stosunkowo krótkim czasie, przy wsparciu odpowiedzialnego za elementy melorecytacyjne Kamila „Kadżora” Nędzy, zespół nagrał swoją debiutancką płytę pt. „Pogodna Unia Bohaterów”, której premiera miała miejsce 26 grudnia 2017 roku. 22 kwietnia 2018 roku zespół zadebiutował na antenie Czwórki (audycja „Kosmiczne Wibracje”) kawałkiem „Wesoła Galaktyka”.

Aktualnie muzycy, w powiększonym o perkusistę Piotra Mordarskiego i grającego na basie Wojciecha Fedeńczaka składzie, kończą pracę nad drugim krążkiem pt. „Fundament Mocy”, którego data premiery planowana jest na jesień tego roku.

Poniżej zostawiamy odnośniki do wybranych utworów zespołu Pozytywka:

„Keine Problem” | grudzień 2017 – KLIK

„Od Zera do Bohatera” | marzec 2018 – KLIK

„Meksykańska Mucha” | marzec 2018 – KLIK

„Pozdro na Hawajach” | marzec 2018 – KLIK

„Wesoła Galaktyka” | luty 2018 – KLIK

Członkowie tak wypowiadają się o współpracy i powstaniu zespołu:

Sprawa jest prosta. Z racji tego, że chcemy przekazywać ludziom dobrą i pozytywną energię w postaci słów i dźwięków postanowiliśmy nazwać zespół Pozytywka. Z Denym (Daniel Gądek) poznałem się kilka lat temu na treningu akrobatycznym. Od lat trenuje akrobatykę i jestem trenerem, ale jakoś zawsze ciągnęło mnie do śpiewu. Zanim poznałem Deny’ego, pisałem teksty i próbowałem śpiewać do różnych podkładów muzycznych z Youtube, ale to właśnie on stworzył mi możliwość wykazania się wokalnie na scenie. Zawsze podziwiałem jego śpiew oraz umiejętność gry na instrumentach. Pomysł na stworzenie zespołu wpadł nam do głowy dzięki temu, że spotykaliśmy się w gronie przyjaciół i zawsze na każdym spotkaniu śpiewaliśmy. „Pogodna Unia Bohaterów” jest specyficznym ale mega pozytywnym dziełem. Pierwsza płyta ma za zadanie bawić, zaskakiwać i motywować. Śpiewamy o rzeczach, które są proste, ale niedostrzegane przez ludzi. Zależy nam, aby każdy odnalazł w sobie swojego bohatera. Co się tyczy płyty, nad którą obecnie pracujemy, różnić się będzie przede wszystkim tym, że powiększył się skład zespołu, a co za tym idzie, wpadło dużo świeżych pomysłów. „Fundament Mocy” jest zachętą do ruchu i zabawy, a jednocześnie ma zabrać słuchacza w magiczną podróż Pozytywki – odpowiada Andrzej „Sajan” Stec.

 

 

 

Wraz z Sajanem (Andrzej Stec) często dla zabawy śpiewaliśmy różne humorystyczne piosenki i pewnego razu postanowiliśmy stworzyć projekt o nazwie Pozytywka. Stąd zrodziła się „Pogodna Unia Bohaterów”, która jest podsumowaniem naszej zabawy i opowiada pewną historię, przez którą przeszliśmy. Album ma na celu bawić oraz motywować. Dla nas każdy utwór to osobna podróż. Staramy się łapać chwile i uwieczniać je w postaci muzyki. „Fundament Mocy” będzie bardzo różnić się od pierwszej płyty, ale styl Pozytywki zawsze pozostanie niezmienny – komentuje Daniel „Deny” Gądek.

 

 

Jako że z inicjatywą założenia Pozytywki wyszli Deny i Sajan, historia włączenia mnie do zespołu przedstawia się następująco. Jest czerwiec 2017 roku. Wyjeżdżam z Sajanem na obóz sportowy, gdzie pracujemy jako instruktorzy. Podczas pracy świetnie się bawimy, robiąc muzykę, freestylując i pisząc teksty. W drugiej połowie wakacji dołącza do nas Deny z gitarą. Pewnego wieczoru gra bit, a ja freestyluję do niego „Kolorowe Reggae”. Po tym właśnie chłopaki stwierdzają, że chcą mnie w zespole. „Pogodna Unia Bohaterów” jest odbiciem naszych osobowości, próbą pokazania naszego życia przez pryzmat muzyki. Nie idziemy wyznaczonym szlakiem, nie boimy się opinii ludzi i zawsze jesteśmy sobą. Przyjaźń, zabawa, radość z życia i pozytyw = POZYTYWKA. Co się tyczy „Fundamentu Mocy”, nad którym obecnie pracujemy, będzie w stu procentach Pozytywkowy, nasz w każdym calu. Idziemy dalej swoją drogą, pokazując jak cieszyć się życiem i bawić na całego – dopowiada Kamil „Kadżor” Nędza.

 

 

Jeżeli chcecie być na bieżąco z najświeższymi informacjami, nowościami i ciekawostkami dotyczącymi Pozytywki, zaglądajcie na ich oficjalny facebookowy fanpage, który znajdziecie klikając tutaj – KLIK.

 

 

Opr.: Klaudia Celusta

Źródło i fot.: Organizatorzy

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź