miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Świat oczami Adriana Marasia. Wystawa Mind is the magic zachwyca optymizmem!

0 101

Do 3 października można oglądać wystawę podsumowującą 5-letnią pracę sądeckiego fotografa Adriana Marasia. „Mind is the magic – Umysł jest magią” to wystawa pełna optymizmu i świeżego spojrzenia na świat ludzi i zwierząt.

 

Czytaj również: Sądecki fotograf doceniony przez Canon Polska

 

Adrian Maraś to zaledwie 22 letni sądecki fotograf, który w swoim dorobku artystycznym ma już kilka wystaw. „Mind is the magic – Umysł jest magią” jest podsumowaniem pięciu lat jego pracy. Fotografie przedstawiają otaczający nas świat – od budynków, cywilizacji, przez świat natury.

„Mind is the magic – Umysł jest magią” to podsumowanie 5-letniego okresu mojej twórczości. Bardzo się cieszę, że mogłem wrócić do tego miejsca, w którym kilka lat temu rozpoczęła się moja przygoda z fotografią. Na wystawie możemy zobaczyć to, co przez te kilka lat udało mi się zebrać – moje przemyślenia na temat piękna i drapieżności zwierząt, postępu cywilizacyjnego, ale też zależności między człowiekiem a naturą. To moje spostrzeżenia na otaczającą nas rzeczywistość – mówi w rozmowie z miastoNS.pl Adrian Maraś, autor wystawy.

 

 

Fotografie zwierząt ukazują ich piękno, charakter, ale także wspólną naturę z człowiekiem. – Temat zwierząt w ostatnim czasie najbardziej do mnie przemawia. Poświęciłem temu najwięcej uwagi. Chciałem przedstawić spojrzenie, wyraz charakteru i uosobienie człowieczeństwa w tych zwierzętach. W jakimś stopniu pokazać ich emocje, czy to na twarzach, czy w gestach – dodaje Adrian Maraś.

Sławek Mikołajczyk z Urzędu Miasta Nowego Sącza jest zachwycony fotografiami i podkreśla: – wystawa Adriana na tle innych, które gościły w Centrum Informacji Turystycznej jest bardzo optymistyczna. Widać jaką pracę włożył Adrian w jej przygotowanie, począwszy od druku zdjęć przez stworzenie plakatu na organizacji wystawy zakończywszy. 

Wystawę można oglądać do 3 października w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu przy ul. Szwedzkiej 2.

 

 

Klaudia Celusta

Fot.: Klaudia Celusta

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź