miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Teatr KWADRAT z Warszawy przedstawił “Sztukę” na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury [ZDJĘCIA]

0 374

Na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu pojawili się tacy znani aktorzy, jak: Bartosz Opania, Andrzej Nejman oraz Michał Lewandowski. Zaprezentowali oni spektakl pt. „Sztuka” czyli historię trzech przyjaciół skrywających urazy oraz rywalizację.

 

Czytaj również: ”Cudowna terapia” rozbawiła widzów podczas drugiego dnia Jesiennego Festiwalu Teatralnego [ZDJĘCIA]

 

Przedstawienie pt. „Sztuka” opowiada o długoletniej przyjaźni trzech mężczyzn, a w ich relacji można dostrzec skrywane urazy oraz rywalizację. Yvan żeni się, na szczęśliwe małżeństwo raczej się jednak nie zanosi, za to Marc i Serge dosyć już mają wysłuchiwania opowieści na temat przygotowań do ślubu. Jednak nie to jest prawdziwym zarzewiem konfliktu. Serge kupił dzieło sztuki, za niebagatelną kwotę dwudziestu tysięcy franków.

Marcowi obraz modnego artysty nie przypadł niestety do gustu. Nie dostrzega subtelności i kunsztu tego, jego zdaniem, beznadziejnego płótna. W momencie, w którym dosadnie wypowie swoją szczerą, aczkolwiek niepochlebną opinię, wieloletnia przyjaźń zawiśnie na włosku. W tym przypadku padają nie tylko mocne słowa, ale też równie silne ciosy. Napięcie rośnie, komedia skrzy się dowcipem, choć momentami przeplecionym refleksją. Zabawni bywają mężczyźni, kiedy ich ego rozdyma błahą sprawę do gargantuicznych rozmiarów.

W spektaklu Yasminy Rezy (autorki „Boga Mordu” czyli filmowej „Rzezi” R. Polańskiego) wystąpili: Bartosz Opania – Marc, Andrzej Nejman – Serge i Michał Lewandowski – Yvan.

Agnieszka Michalik
Fot.: Jerzy Cebula, Andrzej Rams

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź