miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Tomasz Jarosz – kim jest zwycięzca Szansy na Sukces 2020?

Tomasz Jarosz zwycięzcą szansy na sukces

0 3 981
Tomasz Jarosz to jeden z dziesięciu finalistów, a również zwycięzca wiosennej edycji Szansy na Sukces. Opole 2020. Kim jest uczestnik i co powinieneś o nim wiedzieć? Z przyjemnością odpowiadamy Wam na to pytanie! Dzisiaj (31 maja) odbył się wielki finał Szansy na sukces! Tomasz Jarosz został jego zwycięzcą. Decydowały głosy publiczności wysyłane SMS’em.

 

Czytaj również: Diecezja tarnowska ma 20 nowych kapłanów: “Jesteśmy najszczęśliwszymi ludźmi”

 

Pochodzący z Kamionki Wielkiej mężczyzna urodził się 31 maja 1983 roku. Jest absolwentem Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończył również Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu na instrumencie – klarnet. Muzyka towarzyszyła mu od najmłodszych lat za sprawą taty Bartłomieja, dlatego postanowił spróbować swoich sił w szkole muzycznej. Ojciec jako pierwszy uczył Tomasza rodzimych melodii ludowych, czyli muzyki Lachów Sądeckich.

 

 

Mężczyzna muzykę szlifował również grając w zespole regionalnym Lachy z Nowego Sącza. Można rzec, że został wychowany na ludowiźnie, co zawsze podkreślał i czego, co najważniejsze się nie wstydzi. Obecnie jest funkcjonariuszem Straży Granicznej i mieć i jeździć własnym autobusem, ponieważ praca jako kierowca to jego drugie hobby. Jego największym marzeniem jest jednak występ na wielkiej scenie amfiteatru w Opolu podczas Festiwalu, co za sprawą wygranej w Szansie na Sukces niebawem się spełni. Tomasz chciałby przekonać również wielu Polaków do folku.

Opr. Rafał Kmak
fot. archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź