miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wystawa grupy The Krasnals w Galerii BWA Sokół

0 91

W najbliższy piątek (9 marca) o godz. 18:00 w Galerii Sztuki Współczesnej BWA Sokół przy ul. Długosza w Nowym Sączu odbędzie się wernisaż wystawy „Mission impossible”.

Czytaj również: Koncert „Kochane Baby 3” w Miejskim Ośrodku Kultury

Twórcy wystawy „Mission impossible” to grupa artystyczna The Krasnals, która funkcjonuje od dziesięciu lat. Członkowie wchodzący w jej skład nie zdradzają swojej tożsamości, wieku ani płci. Podczas publicznych wystąpień pojawiają się zawsze w maskach. Część spośród nich określa się mianem artystów, część to podobno specjaliści od marketingu i PR. Działają wyłącznie w internecie, gdzie na utworzonym przez siebie blogu zamieszczają literackie, plastyczne, a także filmowe komentarze do aktualnej rzeczywistości. Reagują szybko, błyskotliwie czasami dosadnie a nawet wulgarnie. Punktem wyjścia dla działalności The Krasnals była zaskakująca kariera Wilhelma Sasnala i niemożliwa do podważenia wartość przypisywana jego dziełu. Posługując się pastiszem i artystyczną parafrazą, tworząc obrazy w stylu Sasnala, zaczęli demaskować mechanizmy tego sukcesu, podważać zasadność hierarchii kryteriów artystycznych oraz obnażać zasady funkcjonowania polskiej sceny.

Ekspozycję będzie można oglądać do 22 kwietnia w Małopolskim Centrum Kultury Sokół. Od wtorku do piątku będzie ona czynna od godz. 12:00 do 19:00, natomiast w soboty i w niedziele od godz. 12:00 do 18:00. Cena biletu normalnego to 5 złotych, dostępne są również wejściówki w cenach ulgowych. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 18 534 06 63 lub bezpośrednio w biurze Galerii Sztuki Współczesnej BWA Sokół.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Organizator

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź