miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wystawa ikon w Centrum Informacji Turystycznej

0 737

We wtorek (5 lutego) rozpocznie się wystawa ikon twórczości Barbary Ruchały, mieszkającej w Świniarsku lokalnej twórczyni sztuk pięknych (obrazów, ikon, pejzaży). Wystawa zorganizowana zostanie wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu, Urzędem Miasta w Nowym Sączu oraz Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu. 

Spotkanie z autorką prac odbędzie się 15 lutego (piątek) w Centrum Informacji Turystycznej o godz. 17:00 w Nowym Sączu przy ul. Szwedzkiej 2. Cała wystawa potrwa do 5 marca 2019 r.

Serdecznie zapraszamy!

Barbara Ruchała

BARBARA RUCHAŁA: Urodzona w Nowym Sączu.Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Pracuje w Zespole Szkół w Świniarsku oraz prowadzi Pracownię Plastyczną. Uprawia malarstwo olejne i akwarele o różnorodnej tematyce: pejzaż, portret, martwa natura. Projektuje i wykonuje artystyczną biżuterię z materiałów nieszlachetnych wykorzystując drewno, szkło i materiały naturalne. Członkini Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu. Sympatyzuje z Krynickim Stowarzyszeniem Twórców – Galerią “Pod Kasztanem” – uczestniczka licznych plenerów malarsko – fotograficznych i wystaw organizowanych przez KST. Współpracuje z Polskim Towarzystwem Walki z Kalectwem w Przemyślu – uczestniczka „Bukowińskich Spotkań ze Sztuką”. Bierze udział w licznych wystawach zbiorowych, przeglądach i prezentacjach twórczości.

Rafał Kmak
fot. facebook

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź