miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

XVIII Biesiada Karpacka przed nami

0 439

Już 27 czerwca w godz. od 15.00 do 19.00 zapraszamy do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, gdzie po rocznej, pandemicznej przerwie obędzie się XVIII Biesiada Karpacka – święto karpackich kultur.

 

Czytaj również: 50.000 zł dla Marysi Zwolińskiej w ramach 8. edycji Run 4 a Smile, czyli biegu po uśmiech, organizowanej przez społeczność akademicką WSB-NLU

 

Połączenie atrakcji Miasteczka Galicyjskiego, z bogatą ofertą kulturalną Biesiady Karpackiej jest idealną propozycją na rodzinne spędzenie wolnego czasu. Na scenie XVIII Biesiady Karpackiej wystąpią zespoły: MYSTKOWIANIE z Mystkowa, którzy zaprezentują bliski nam folklor lachowski; KOWALNIA ze Stróż, z muzyką i tańcem pogranicza Sądecczyzny i Pogórza Gorlickiego; BIAŁODUNAJCANIE z Białego Dunajca, prezentujący kulturę Podhala; OTFINOWIANIE z Otfinowa z programem opartym na kulturze Powiśla Dąbrowskiego oraz Męska Grupa Śpiewacza zespołu POGRANICZE z Tylicza – laureaci Złotego Słowika na tegorocznej DRUZBACCE.

 

 

Podczas Biesiady, karpaccy rzemieślnicy, rękodzielnicy i artyści ludowi wystawią swoje dzieła na wielkim kiermaszu. Będzie to okazja, by zaopatrzyć się w oryginalne pamiątki. Ciekawą propozycją, szczególnie dla młodszych uczestników, będą warsztaty rękodzielnicze. Własnoręcznie wykonane makramy, lasy w słoiku oraz drewniane zabawki będzie można zabrać ze sobą do domu. O dodatkowe atrakcje dla dzieci zadba niezwodny Cyrk Anime.

Udział we wszystkich oferowanych atrakcjach, jak zawsze będzie darmowy.

fot.: Maksymilian Zięba | MCK Sokół

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź